22.04.2019, Pazartesi
4 °C / 17 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. Amatör Spor Haftası başladı

Amatör Spor Haftası başladı

Haber Merkezi - 9 Ekim 2018 Salı - 13:03 Amatör Spor Haftası başladı

Amatör sporlara ilgiyi artırmak için her yıl kutlanan Amatör Spor Haftası kortej yürüyüşüyle başladı. Hafta boyunca şehrin farklı noktalarında sportif etkinlikler düzenlenecek.

Haftanın başlaması dolayısıyla düzenlenen yürüyüş, Valilik önünden başlayıp 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda sona erdi. Kortej yürüyüşüne AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, daire müdürleri ve taban birliklerinin temsilcileri ile sporcular katıldı.

İBANOĞLU: AMATÖRLERLE KOCAMAN BİR AİLEYİZ

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, törende yaptığı konuşmada, amatörlük yaşanmadan profesyonelliğin olmayacağını, amatörlerle kocaman bir aile olduklarını söyledi. Denizli’nin spordaki son durumunu sayısal verilerle aktaran İbanoğlu, 52 branşta 119 bin 49 lisanslı sporcu, 331 spor kulübü, 83 milli sporcu, engelli branşlarında 32 kulüp, 707 sporcu, ulusal liglerde ise 16 takımın yarıştığını belirtti.

CEŞEN: HER GEÇEN GÜN BÜYÜYORUZ

Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Feyyaz Ceşen, amatörlerin her geçen gün büyüdüğünü, bu büyümede amatörlere yapılan maddi manevi desteklerin önemli bir yer tuttuğunu, amatör ruhla yapılan her spor dalının geleceğe dair gençliğe duyulan güvenin bir simgesi olduğunu ifade etti.

ZOLAN: DENİZLİ EN ÖNEMLİ SPOR ŞEHİRLERİNDEN BİRİSİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, yıllardır ücretsiz spor kurslarıyla herkesi sporla buluşturmak için gayret gösterdiklerini, spor yapan kişi ve tesisleşme anlamında Türkiye’nin en önemli şehirlerinden biri olduklarını, yakın zamanda amatör sporların başkenti olarak Denizli’nin akla geleceğini, spor kulüplerine ve amatörlere desteklerinin süreceğini kaydetti.

ÖZKAN: GENÇLER İÇİN BÜTÜN KAYNAKLAR KULLANILIYOR

Milletvekili Cahit Özkan, gençlerin bilimde, sanatta, sporda ilerlemesi ve aydınlık geleceği için ülkenin bütün kaynaklarının kullanılıyor olduğunu, gençlerinde bu hizmetlere layık olmak için çalışacaklarına inandığını söyledi.