03.06.2020, Çarşamba
13 °C / 24 °C Denizli Hava Durumu

Pamukkale Belediyesi’nden öykü, resim ve karikatür yarışması

Haber Merkezi - 8 Nisan 2020 Çarşamba - 11:56 Pamukkale Belediyesi’nden öykü, resim ve karikatür yarışması

Pamukkale Belediyesi, coronavirüs önlemleri çerçevesinde evde kalmaları gereken 8-14 yaş arası çocuklara yönelik, öykü, resim ve karikatür yarışması düzenliyor. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı temalı yarışmalarda dereceye girenlere çeşitli ödüller verileceğini açıkladı.

Coronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 20 yaş ve altındakilerin sokağa çıkmaları yasaklanmasının ardından Pamukkale Belediyesi, çocuklara yönelik özel bir etkinlik için çalışmalara başladı. Yaklaşan 23 Nisan öncesinde Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı temalı ve 8-14 yaş aralığındaki çocukların katılabileceği öykü, resim ve karikatür yarışmaları düzenleyen Pamukkale Belediyesi, organize edilen yarışmalarla coronavirüs tedbirleri nedeniyle evlerinden çıkamayan çocukları hem üretmeye teşvik etmek hem de eğlenceli zaman geçirmelerini sağlamayı amaçlıyor.

KATILIM KOŞULLARI

Öykü, resim ve karikatüryarışmasına katılma şartları 8-14 yaş aralığında olmak ve Pamukkale ilçe sınırları içinde yaşamak olurken, her çocuk yarışmalara sadece bir eserle katılabilecek. Pamukkale Belediyesi Karikatür yarışmasına katılmak isteyenler A4 boyutunda serbest teknik ile çizdikleri eserlerin belirledikleri kısmında #EvdeKalPamukkale yazmak zorundalar. Ortaya çıkan eserlerde katılımcının adı yada rumuzu yer alması gerekiyor. Pamukkale Belediyesi Öykü Yarışması’na katılmak isteyenler ise öykü türündeki yazıların ister el yazısı isterlerse da A4 boyutunda 12 punto “Times New Roman” yazı karakteriyle bilgisayarda yazılabilirler. Pamukkale Belediyesi Resim Yarışması’na katılmak isteyenler deA4 boyutunda serbest teknik ile çizilecek olan resimlerin istenilen yerinde #EvdeKalPamukkale yazılması gerekirken, katılımcılar istenilen boya türünü kullanabilecek. Her üç yarışmaya katılacak olanlar eserlerini kulturisleri@pamukkale.bel.tr adresine e-posta ile gönderebilecektir. Yarışmalarla ilgili detaylı bilgi ise www.pamukkale.bel.tr adresi ve 296 96 96 nolu hattıKültür İşleri Müdürlüğü’nden alınabilir. Başlangıç tarihi 8 Nisan olurken, son katılım tarihi 20 Nisan Pazartesi günü saat 17.00 olarak belirlendi.Öykü, resim ve karikatür yarışmaları için hazırlanan eserler, jüri tarafından incelenerek her kategori için ilk 3 belirlenecek. Dereceye giren eserlerin sahiplerine kitap ve zeka oyunları hediye edilecek. Sonuçlar 22 Nisan Çarşamba günü www.pamukkale.bel.tr adresinden duyurulacak.

“ÇOCUKLAR EVDE SIKILMAYACAK”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, coronavirüs tehlikesinin tüm dünyayı sardığını ve salgından korunmanın en güvenli yolunun evde kalmak olduğunu söyleyerek, “Okullar kapalı ve çocuklarımız evde kalmak zorunda. Biz de evde kalmayı eğlenceli hale getirmek için öykü, resim ve karikatürdallarında yarışma düzenledik. 8-14 yaş aralığındaki çocuklarımız istedikleri dalda yarışmamıza katılarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı temasıyla eserlerini ortaya çıkarabilirler. Yarışmalarımızla ilgili tüm detaylara www.pamukkale.bel.tr adresinden ulaşılabilir. Dereceye giren çocuklarımıza çeşitli hediyelerimiz olacak. Pamukkalemizde yaşayan 8-14 yaş arası tüm çocuklarımızı bu yarışmalara katılmaya davet ediyorum. Pamukkaleli vatandaşlarımız evde kalmaya devam etsin, biz onların sağlığı için çalışıyoruz” dedi.