03.06.2020, Çarşamba
13 °C / 24 °C Denizli Hava Durumu

Pamukkale Belediyesi pazaryerlerinde maske dağıttı

Haber Merkezi - 5 Nisan 2020 Pazar - 17:46 Pamukkale Belediyesi pazaryerlerinde maske dağıttı

Pamukkale Belediyesi, coronavirüs önlemleri kapsamında pazaryerlerine alışveriş için gelen vatandaşlara maske dağıttı.

Coronavirüsle mücadele için başta dezenfektan olmak üzere bir çok çalışmaya imza atan Pamukkale Belediyesi, özellikle halkın yoğun olduğu pazaryerlerinde de önlemler alıyor. Pazaryerlerinde esnafların açtığı tezgahların arasında en az 3 metre mesafe bulunmasına özen gösterilirken, 65 yaş üstü vatandaşların alışverişleri de ekipler tarafından gerçekleştiriliyor.

Pazaryerlerinin girişlerine el dezenfektanı konulurken, girişlerin tek bir noktadan olması sağlanıyor ve ısı ölçer kamera ile yüksek ateşi olan kişilerin tespiti yapılıyor.

Pamukkale Belediyesi, dışarıya çıkanlara maske takma zorunluluğu getirilmesi üzerine bu konuda da çalışma başlattı. Pelitlibağ ve Bağbaşı mahallelerindeki pazarlara alışveriş için gelenler ile satış yapan esnafa maske dağıtımı gerçekleştirildi. Böylece Pamukkaleli vatandaşlar alış verişlerini daha güvenli bir şekilde yapma imkanıbuldu. Pazara gelenlerin maskesi olmayanlara maske temini uygulaması ilçede her gün kurulan diğer pazarlarda da uygulanmaya devam edecek.

“TEDBİRLİ OLMAK ZORUNDAYIZ”

Pazaryerlerine giden Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, çalışmaları yerinde incelerken, vatandaşlara da maske dağıttı. Örki, “Dünyamız ve ülkemiz koronavirüs ile büyük bir mücadele içinde. Bu mücadelede en önemli unsur önlem. Halkımızın sağlığını korumak için her türlü karar devletimiz tarafından alınıyor. Biz de yerel yöneticiler olarak bu kararların uygulanması ve halkımızın sağlığının korunması için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Özellikle halkımızın alışveriş için geldikleri pazarlarımızda gereken tedbirler alınıyor. Esnaflarımıza eldiven ve maske dağıtımını uzun süredir yapıyoruz. Pazar girişlerinde el dezenfekte noktalarımız hizmete girdi. Pazarlarımızda esnafların açtıkları tezgahların arasında en az 3 metre mesafe kuralını titizlikle uyguluyoruz. Pazaryeri girişlerini tek noktadan yapıp, pazara giren herkesin ateşini ölçen termal ısı ölçer kameramız da hizmete girdi. Bunun yanında hem esnaflarımıza hem de alışverişe gelen vatandaşlarımızın eğer maske ve eldiveni yoksa belediye olarak biz veriyoruz. Yaptığımız bu çalışmaların tamamı halkımızın sağlığını koruyup, coronavirüsün yayılmasına engel olmak için. Millet olarak koronavirüs ile mücadele edip, bu zor günleri geride bırakacağımıza inanıyorum. Unutmayalım hiç bir virüs bizim tedbirlerimizden güçlü değildir” dedi.

“ALINAN TEDBİRLER ÇOK ÖNEMLİ”

Pamukkale Belediyesi’nin maske ve eldiven dağıtımından vatandalar memnuniyetini dile getirdi. Pelitlibağ Mahallesi sakinlerinden Bayram Salim, “Tedbirlerimizi almamız gerekiyor. Halkın sağlığı için bu önlemler çok önemli. Bu ve benzeri çalışmalar için Pamukkale Belediye Başkanımız Avni Örki’ye teşekkür ediyorum” dedi.

Pelitlibağ Mahalle Muhtarı Mesut Ünal ise, Pamukkale Belediyesinin coronavirüs önlemlerini başarıyla aldığını belirterek, “Pazar girişinde termal kameralar var. Dezenfekte makineleri faal olarak çalışıyor. Ayrıca halkın sağlığını korumak için maske dağıtımı da yapılıyor. Bu önlemler halkımız için çok önemli. Vatandaşlarımızın sağlığı için emek veren başta Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ve belediye çalışanlarına teşekkür ederim” diye konuştu.