28.10.2020, Çarşamba
12 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu

Zeybekci’nin kızının düğününde nikah şahitleri devlet protokolü

Haber Merkezi - 19 Ağustos 2017 Cumartesi - 22:37 Zeybekci’nin kızının düğününde nikah şahitleri devlet protokolü

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin kızı Fatma Zeybekci ile işadamı Sait Özkan’ın oğlu İbrahim Özkan, devlet protokolü ile çok sayıda bakan, milletvekili, üst düzey bürokrat, iş ve siyaset dünyasından konukların katıldığı törenle evlendi.

A- A+

Anemon Otel’de yapılan nikah törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra akşam saatlerinde Denizli’ye gelen Başbakan Binali Yıldırım, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Başbakan Yardımcıları Bekir Bozdağ, Mehmet Şimşek, Recep Akdağ, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Aslan, Ak Parti Genel Başkan Yardımcıları Öznur Çalık, Erol Kaya, Harun Karacan, Hamza Dağ, Ak Parti Grup Başkanvekilleri Mustafa Elitaş, Mehmet Muş, İlknur İncesöz, 60 milletvekili ve iş dünyasından önemli isimler katıldı.

DEVLETİN ZİRVESİ NİKAH ŞAHİDİ

Düğün töreninde, Fatma Zeybekci ile İbrahim Özkan’ın nikahını Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan kıydı. Genç çiftin nikah şahitliğini Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahrama ve Başbakan Binali Yıldırım, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem yaptı.

Zeybekci’nin kızının düğününde nikah şahitleri devlet protokolü

GELİNE 5 ÇOCUK TAVSİYESİ

Nikah töreninden sonra evlilik cüzdanını Fatma Zeybekci’ye veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geline 5 çocuk tavsiyesinde bulundu. Erdoğan, “Zeybekci ve Özkan ailelerinin biricik yavrularının nikah akitlerini bizler resmi şahitler, sizler de fahri şahitler olarak akdetmiş oluyoruz. Her iki gencimize de Allah’tan iki cihan saadeti diliyorum. İnşallah en kötü günleri bugünkü gibi olsun. Aynı yastıkta kocasınlar. Evlilik uzun bir yolculuk, iyi günler, kötü günler var. Mutluluklar paylaşıldıkça çoğalır, olumsuzluklar üzerine sabırla gidildikçe mutluluğa dönüşür. Benim her zaman bir tavsiyem var, burada da söyleyeceğim tabi ki, bir olur garip, iki rakip olur, üç olur denge olur, dört olur bereket olur, gerisi Allah kerim. Fatma ben söylerken o da benimle beraber söylüyordu. Zaten kendileri de 4 kardeş. Ben inanıyorum ki, güçlü milletler güçlü ailelerden oluşur. Burada da iki nitelikli gencimiz, güçlü bir ailenin temellerini atıyorlar. Bu güçlü aile, güçlü milletin köşe taşlarını oluşturacaktır. Ben bu mutluluğun gelecekle ilgili önemli bir köşe taşı olduğuna inanıyorum ve bu cüzdanı da Fatma’ya veriyorum” dedi.

Nikahın ardından protokol üyeleri gelin ve damatla birlikte fotoğraf çektirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım saat 23.00’te otelden ayrıldı.