21.05.2022, Cumartesi
12 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. SİVİL YAŞAM
  6. /
  7. Türkiye’de ilk defa infaz kurumundaki çocuklar...

Türkiye’de ilk defa infaz kurumundaki çocuklar körling oynadı

Haber Merkezi - 5 Mart 2020 Perşembe - 16:10 Türkiye’de ilk defa infaz kurumundaki çocuklar körling oynadı

Adalet Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında, Türkiye’de ilk defa Denizli’de Ceza İnfaz Kurumunda tutuklu bulunan çocuk ve gençlere yönelik örnek bir spor etkinliğine imza atıldı.

A- A+

İki bakanlık arasında 29 Ağustos 2019 tarihinde imzalanan işbirliği protokolü kapsamında Çal Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünce, Denizli D Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda tutuklu bulunan çocuk ve gençlere yönelik olarak Floor Körling turnuvası düzenlendi. Bu etkinliğin ilk defa Denizli’de yapıldığı belirtildi.

Proje ile ilgili açıklamalarda bulunan Çal Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Tayfur Öztepe, “Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Adalet Bakanlığı arasında imzalanan protokol sonrası Denizli’de ki ceza infaz kurumlarında bulunan çocuk, genç, kadın ve diğer tutuklulara ve hükümlülere yönelik spor projeleri düzenlemek için girişimlere başladık. Bu doğrultuda ilk olarak ülkemizde yeni bir spor branşı olarak oynanmaya başlayan 7’den 70’e herkesin çok rahat oynayabileceği eğlenceli bir spor olan “Floor Körling” branşını ceza infaz kurumundaki çocuk ve gençlerimize tanıtmak, bulundukları atmosferden onları bir nebze olsa da uzaklaştırmak istedik. Burada ki çocuklarımızda bizlerin çocukları farklı sebepler ile suça itilmiş bu çocuklarımızı toplumdan ayrıştırmadan, buradan ayrıldıklarında tekrar kabul görmelerini sağlamalıyız. Bu anlamada uygulanabilecek en önemli rehabilitasyon araçlarından biri de spordur” dedi.

Çal Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü antrenör ve spor uzmanları tarafından tanıtımı ve oyun kuralları anlatıldıktan sonra körling sporu, kurumda bulunan çocuk ve gençlerin kurmuş olduğu takımlarla turnuva şeklinde oynandı. Çekişmeli maçların geçtiği turnuva sonucu dereceye giren takımlara madalyaları verildi.