15.05.2021, Cumartesi
15 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. SİVİL YAŞAM
  6. /
  7. Tekerlekli sandalyeleri yenileyerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor

Tekerlekli sandalyeleri yenileyerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor

Haber Merkezi - 4 Mayıs 2021 Salı - 12:25 Tekerlekli sandalyeleri yenileyerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor

Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde yaşayan mekanik operatörü 34 yaşındaki Ali Sağdaç, eski tekerlekli sandalyeleri tamir ederek, ihtiyaç sahibi ailelere ücretsiz olarak ulaştırıyor.

A- A+

Ali Sağdaç, son 4 aydır hurdacılardan ve çevresinden aldığı bozuk tekerlekli sandalye ve bastonları evinin önünde tamir ediyor. Sağdaç’ın bu dönemde başta aşağıya yenilediği 47 tekerlekli sandalye ile 6 akülü arabayı, sosyal medya ve Merkezefendi Müftülüğü İlçe Engelli Koordinatörlüğü işbirliğinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı. Bunlardan birisi olan Süleyman Can, tekerlekli sandalyesini teslim alırken duygusal anlar yaşadı.

Bir süre önce tekerlekli sandalye kampanyası başlattıklarını Merkezefendi Müftülüğü İlçe Engelli Koordinatörü İsmail Özütemiz, bu sırada bir tekstil firmasında görevli mekanik operatörü Ali Sağdaç ile tanıştıklarını söyledi. Sağdaç ile birlikte arızalanan veya kenara atılan tekerlekli sandalyeleri tamir ederek ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıklarını belirten Özütemiz, “İlk başta okullarda tekerlekli sandalye kampanyası başlattık. Onlarca tekerlekli sandalyeyi ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırdık. Arızalanan sandalyeler ne yapılıyor diye aklımıza geldi, çevremize sormaya başladık. Ne kadar çok kullanılmayan ihtiyaç fazlası ya da arızalı olup bir kenara atılan sandalyeler varmış. Bir o kadar da ihtiyaç sahibi olup sandalye alamayan kardeşlerimize, bizde kendi çapımızda projeye yön verdik. Bazen ücreti ile arızalı sandalyeleri alım satım sitelerinden aldık, tamir edip ücretsiz verdik. İhtiyaç sahiplerine ulaştırdık” dedi.

DENİZLİ (İHA)