27.06.2022, Pazartesi
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. SİVİL YAŞAM
  6. /
  7. Şehit eşinin mezarını 18 yıl sonra...

Şehit eşinin mezarını 18 yıl sonra ziyaret etti

Haber Merkezi - 17 Nisan 2017 Pazartesi - 13:58 Şehit eşinin mezarını 18 yıl sonra ziyaret etti

Denizli Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, verdiği talimatla şehit ailesinin 18 yıldır yapamadığı ziyaretin gerçekleşmesini sağladı.

A- A+

Polisevi’nde 10 Nisan Polis Haftası etkinlikleri kapsamında, şehit ve gazi aileleri onuruna yemek verildi. Burada İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, şehit aileleri ve gazilerle tek tek ilgilenip sobat ett, isteklerini sordu.

Milas Havalimanı Şube Müdürlüğü’nde çalışan ve göreve giderken 11 Ağustos 1999’da geçirdiği trafik kazasında şehit olan Polis Memuru Mithat Karakurt’un eşi, 18 yıldır Isparta’nın Yalvaç ilçesinde bulunan eşinin kabrini ziyaret edemediğini söyledi.

Haberin DevamıReklam

Bu duruma üzülen Demir, ziyaretin sağlanması için talimat verdi ve bugün şehidin eşi ve kızı evlerinden alınarak Emniyet Müdürlüğü’nden tahsis edilen araç ve personel ile birlikte Yalvaç’a gönderildi.

Şehit ailesini uğurlayan Demir, “Şehitleri ziyaret etmenin ulvi bir görev olduğu bilincinden hareketle, bundan sonra bu tip ziyaret ve faaliyetlere ağırlık verilmesi teşkilatımız açısından büyük önem arz etmektedir” dedi.