26.05.2022, Perşembe
19 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. SİVİL YAŞAM
  6. /
  7. Coronavirüs korkusu kalmadı, Denizlililer de buradaydı

Coronavirüs korkusu kalmadı, Denizlililer de buradaydı

Haber Merkezi - 2 Ağustos 2020 Pazar - 18:17 Coronavirüs korkusu kalmadı, Denizlililer de buradaydı

Denizlililer, Kurban Bayramı tatilini fırsat bilip sahil kentlerine koştu. En çok tercih edilen yer günübirlik gidilen Muğla’nın Akyaka sahili oldu. Öyle ki, plaj dolunca yüzmek için azmak bölgesine geçip orada yüzenler oldu.

A- A+

Muğla’nın günübirlik tatil beldesi Akyaka’da Kurban Bayramı yoğunluğu yaşandı. Aralarında Denizli’nin de bulunduğu çevre illerden Akyaka’ya gelenler, deyim yerindeyse sahili iğne atsan yere düşmeyecek şekilde doldurdu.

Bunun sonucunda sahilde yüzecek alan bulamayan vatandaşlar, yüzmenin yasak olduğu Akyaka’nın ünlü Kadın Azmağını da tıka basa doldurdu. Önlenemeyen yoğunluk üzerine jandarma çareyi Akyaka’yı girişlere kapatmakta buldu.

Akyaka’da Denizli ve Uşak’tan gelen vatandaşlar denizde virüsün olmadığını ve memnun olduklarını söyledi. Akyaka’nın bir konuğu “Denizli’den geldim. Üç gündür buradayım, memnunuz. Denizde virüs yok” dedi.

Uşak’tan gelen gençler ise, virüs hatırlatması üzerine trajikomik bir yanıtla “Olsun, sıkıntı yok. Topraktan geldik, toprağa gideceğiz” ifadesini kullandı.