22.04.2021, Perşembe
12 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. SİVİL YAŞAM
  6. /
  7. Özkök’ten açıklama: Canım çok yanıyor

Özkök’ten açıklama: Canım çok yanıyor

Haber Merkezi - 28 Ocak 2018 Pazar - 14:16 Özkök’ten açıklama: Canım çok yanıyor

Denizli’nin Pamukkale İlçesi’nde bulunan ve çıkan yangında enkaza dönüşen ve bugüne kadar ayakta kalabilen kentin en eski yapılarından olan Hulusi Oral Evi ile ilgili konuşan Tansu Özkök, “Atatürk’ü dinlediğimiz, çocukluğumun anıları kül oldu. Canım çok yanıyor” ifadesini kullandı.

A- A+

Ünlü gazeteci yazar Ertuğrul Özkök’ün eşi, Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı Hüdai Oral’ın kızı Tansu Özkök, yangınla ilgili instagram hesabından yaptığı paylaşımda, “Denizli’de kalan son tarihi Konak’tı. Dedemin yanılmıyorsam 1930’larda büyük emekle yaptırdığı. Büyüdüğümüz, Hulisi dedem ve babaannemden Cumhuriyeti, Atatürk’ü dinlediğimiz, ülke sevgisini, çağdaş birey olmanın değerlerini öğrendiğimiz evimiz. Bir tarih, çocukluğum, anılarımız kül oldu. Canım çok yanıyor. Çok uğraştık, yarınlara kalsın diye. O korkunç binaların arasına sıkışıp kaldık. Direndik. Ama başaramadık. Bugün öğlene doğru çıkan yangınla bitti” diye yazdı.

Pamukkale’nin 15 Mayıs Mahallesi’nde bulunan tarihi konak, dün öğle saatlerinde çıkan yangında kül olmuştu. Bina tescilli ve koruma altındaydı.