27.06.2022, Pazartesi
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. SİVİL YAŞAM
  6. /
  7. Meslekte 40 ve 25 yılını dolduran...

Meslekte 40 ve 25 yılını dolduran avukatlara plaket

Haber Merkezi - 13 Nisan 2017 Perşembe - 09:41 Meslekte 40 ve 25 yılını dolduran avukatlara plaket

Denizli Barosu’nun 5 Nisan Avukatlar Günü ve 90. Yıl etkinlikleri kapsamında Colossae Otel’de hukuk balosu düzenlendi. Gecede, meslekte 25. ve 40. yılını dolduran avukatlara birer plaket verildi.

A- A+

5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle bir ay sürecek etkinlikler düzenleyen Denizli Barosu, bunlardan birisi olan “Hukuk Balosu”nu Colossae Otel’de gerçekleştirdi.

Geceye, Denizli Barosu Başkanı Avukat Müjdat İlhan, baro yönetim kurulu üyeleri ve kayıtlı avukatların yanı sıra, Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Başkan Vekili Avukat Ali Değirmenci, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Vedat Kadri Özüer ve Yargıtay 10. Hukuk Dairesi Onursal Başkanı Süleyman Caner katıldı.

“SİZLERİN DE İHTİYACI VAR”

Açılışta davetlilere seslenen Denizli Baro Başkanı Avukat Müjdat İlhan, Denizli Barosu’nun 90 yıllık köklü tarihiyle Türkiye’nin hukuk sistemine önemli katkıları olduğu ve değerli hukukçular yetiştirdiğini dile getirirken, Türkiye’nin ve Denizli’nin yoğun gündemi arasında bir nebze de olsa stres atmak için böyle bir etkinlik düzenlediklerini söyledi. Başkan İlhan, “Biliyoruz ki hepinizin yükü çok ağır. Türkiye’nin ve Denizli’nin yoğun gündeminde her biriniz mesleğinizi en iyi şartlarda gerçekleştirmek için yoğun bir tempoda çalışıyorsunuz. Sizlerin de bir nebze olsun bu yoğun gündemden uzaklaşma, ailenizle birlikte stres atmaya ihtiyacınız var” diye konuştu.

Haberin DevamıReklam

EN ANLAMLI DAKİKALAR

Gecenin en anlamlı dakikaları ise meslekte 40 yılını ve çeyrek asrı geride bırakan avukatlara onur plaketlerinin verildiği anlarda yaşandı. Meslekte 40 yılı geride bırakan 5 avukat ve meslekte 25 yılını dolduran 12 avukat plaketlerini genç meslektaşlarının alkışları arasında aldı. Tecrübeli hukukçular törende hem duygu ve düşüncelerini hem de unutamadıkları mesleki anılarını meslektaşlarıyla paylaştı.

40 YILINI DOLDURAN AVUKATLAR

İsmail Ağar, Necati Caner, Osman Nuri Aydemir, Hasan Hüseyin Tarakçı ve Ergül Aykol.

25 YILINI DOLDURAN AVUKATLAR

Feyzullah Elgin, Aladdin Irmak, Safiye Kurgun, Erdem Güngör, Feyyaz Yurttürk, İbrahim Ağanoğlu, Osman Kıvanç, Ali Coşkun, Sabahaddin Kara, Hanife Türk, Alpaslan Oruç ve Süheyla Bural