30.11.2020, Pazartesi
6 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu

Mersin Ailesi’nin acı günü, Nadire Mersin vefat etti

Haber Merkezi - 9 Nisan 2020 Perşembe - 15:02 Mersin Ailesi’nin acı günü, Nadire Mersin vefat etti

Sadık Grubu şirket kurucusu Merhum Hacı İrfan Mersin’in eşi Hacı Nadire Mersin, bir süredir tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

A- A+

Sadık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Mersin, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Oktay Mersin’in anneleri, Yönetim Kurulu Üyeleri İrfan Cihan Mersin, Canberk Mersin ile Ege Mersin, Lal Mersin ve Turgay Kaan Mersin’in babaanneleri 91 yaşındaki Hacı Nadire Mersin, bir süre önce rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Hacı Nadire Mersin, Sarayköy Hacı İrfan Mersin Camii önünde kılınan cenaze namazından sonra Sarayköy’deki aile mezarlığına defnedildi.

HACI NADİRE MERSİN

1930 yılında Sarayköy’de doğdu. Ailenin 7 çocuğundan biri olan Nadire Mersin, Sarayköy Gazi İlkokulu’ndan mezun oldu. 1949 yılında Hacı İrfan Mersin ile evlendi.

Hacı İrfan Mersin ile evlendikten sonra çalışma hayatına da adım atmış olan Nadire Mersin, bir taraftan çocukları Sadık, Hülya, Oktay, Turgay’ı büyütürken bir taraftan da eşine işlerinde yardımcı oldu. Yaşamı süresince önce eşi Hacı İrfan Mersin’in daha sonra da oğullarının iş hayatlarındaki en büyük destekçisi oldu.

İsmi, Sarayköy Hacı Nadire Mersin Cumhuriyet İlkokulu’nda yaşatılmaktadır.