26.05.2022, Perşembe
19 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. SİVİL YAŞAM
  6. /
  7. Kurban eti bozulmasın diye plastik borulardan...

Kurban eti bozulmasın diye plastik borulardan soğutma sistemi kurdu

Haber Merkezi - 1 Ağustos 2020 Cumartesi - 17:25 Kurban eti bozulmasın diye plastik borulardan soğutma sistemi kurdu

Denizli’de kurbanını kesen bir vatandaş, Bursa’ya yolculuğu esnasında kurban etinin bozulmaması için aracına borularla soğutma sistemi kurdu.

A- A+

Bursa’nın İnegöl ilçesinde yaşayan Osman Barış, Kurban Bayramı’nda Denizli’ye gelerek kurbanını kesti ve hissesine düşen etleri arabasına yükledi.

Havaların sıcak olmasından dolayı etlerin bozulacağını düşünen Barış, nalburdan aldığı iki adet plastik boruyu arabanın klima ızgarasına bantla monte etti. Boruların diğer ucunu etlerin olduğu bagaj kısmına kadar getiren Barış, yaptığı denemede soğutma sisteminin işe yaradığını görünce 400 kilometrelik yolu bu şekilde katetti.

Kurbanlık etlerine zarar gelmeden İnegöl’e kadar getirdiğini belirten Barış, “Allah kabul etsin kurbanlığımızı kestik. Etlerimiz bozulmasın diye bir çare ararken aklımıza böyle bir şey geldi. Çokta güzel oldu yaptığımız sistemle. Klimadan çıkan soğuk hava borulardan geçip direkt etlerin olduğu alana geliyor. Adeta bir buzdolabı görevi görüyor. Hiçbir sıkıntı çekmeden evimize geldik” dedi.

BURSA (İHA)