29.10.2020, Perşembe
15 °C / 20 °C Denizli Hava Durumu

Karabay, Aile ve Sosyal politikalar Bakan Yardımcısı oldu

Haber Merkezi - 16 Ağustos 2017 Çarşamba - 08:51 Karabay, Aile ve Sosyal politikalar Bakan Yardımcısı oldu

Ekonomi Bakanlığı Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürü Mehmet Karabay, Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı oldu. Atama ile ilgili kararname Resmi Gazete’de yayımlandı.

A- A+

Tavas’ta 2009-2014 yılları arasında belediye başkanlığı yapan, daha sonra Ankara’ya dönen Karabay, Nihat Zeybekci’nin Ekonomi Bakanı olmasıyla birlikte oluşturduğu kadroda yer almış, Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü görevine getirilmişti.

Karabay, bu görevini sürdürürken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Aile ve Sosyl Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın imzasını taşıyan üçlü kararnameyle Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcılığı görevine atandı. Atamaya ilişkin kararname Resmi Gazete’de yayımlandı.

MEHMET KARABAY KİMDİR?

Mehmet Karabay, 1963 yılında Tavas’ta doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Tavas’ta yaptı. Yükseköğrenimini yaptığı ODTÜ’den 1986 yılında inşaat mühendisi olarak mezun oldu. Yüksek lisansını tamamladıktan sonra, İTÜ’de doktorasını yaptı. Başbakanlık, TOBB ve üniversitede çeşitli görevler üstlendi. 2009 yerel seçimlerinde AK Parti’den Tavas belediye Başkanlığına seçildi. 2014 yılındaki yere seçimlerde aday olmayıp Ankara’ya döndü. Karabay, son olarak Ekonomi Bakanlığı Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürü olarak görev yapıyordu.