21.05.2022, Cumartesi
12 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. SİVİL YAŞAM
  6. /
  7. Gizemli hayırseverler 100’e yakın kişinin 60...

Gizemli hayırseverler 100’e yakın kişinin 60 bin liralık borcunu ödedi

Haber Merkezi - 12 Mart 2020 Perşembe - 16:13 Gizemli hayırseverler 100’e yakın kişinin 60 bin liralık borcunu ödedi

Denizli’de gizemli iki hayırsever, üç marketten veresiye alışveriş yapan 100’e yakın vatandaşın yaklaşık 60 bin liralık borcunu ödedi.

A- A+

Pamukkale’nin Dokuzkavaklar Mahallesi’nde, isimlerini açıklamayan iki hayırsever, girdikleri 3 bakkalda veresiye defterini isteyerek, 100’e yakın kişinin sigara dışındaki yaklaşık 60 bin TL tutan borçlarını ödedi.

Mahallede kahvehane işleten Osman Akhan, “Sağ olsunlar iyi bir şey yapmışlar, garibanın borcunu ödemişler. Sigara, alkol hariç diğerlerini kapatmışlar. Adam güzel bir şey yapmış. Herkesin ekonomik durumu o kadar çok lüks, aşırı değil. Gariban olmasa zaten gidip bakkala yazdırmaz. Yüz göz olmaz. Adamın karşısında kızarmaz. Bu şekilde gelip de birilerinin ödemesi, çok iyi bir şey Allah razı olsun yapanlardan” dedi.

Dokuzkavaklar Mahallesi muhtarı İlyas Yolcu ise, hayırseverlerin çok güzel bir şey yaptığını belirterek, “Hayırsever birinin çıkıp, 3 tane bakkalımızdan alışveriş yapan kardeşlerimizin hesabını ödemesi hepimiz adına, mahallemiz adına sevindirici bir şey. Bu hayırseverlerimizden Allah razı olsun. Bakkal arkadaşlarımızla görüştüğümüzde 2 kişinin gelip, ‘veresiye defterinizi çıkarın, biz alışveriş yapan vatandaşların hesabını ödemek için geldik’ demişler. Tabi bakkallarımız ilk önce şoke olmuş. Sigara ve alkol haricinde tüm borçları kapatıp gitmişler. Böyle bir güzellik yaşanmıştır mahallemizde” diye konuştu.