23.10.2020, Cuma
18 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu

Evde bakım ve sağlık hizmetinde işbirliği

Haber Merkezi - 4 Ağustos 2017 Cuma - 10:30 Evde bakım ve sağlık hizmetinde işbirliği

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü arasında geçtiğimiz mayıs ayında imzalanan “Evde Sağlık Bakım Ve Sosyal Destek Hizmetlerinin İşbirliği İçerisinde Yürütülmesine Dair Protokol” kapsamında istişare toplantısı düzenlenerek, bugüne kadar yapılan çalışmalar gözden geçirildi.

A- A+

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği’ndeki toplantıya Genel Sekreteri Uz. Dr. Berna Öztürk, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Süleyman Erdoğan, Tıbbi Hizmetler Başkanı Op. Dr. İbrahim Emreoğlu, İdari Hizmetler Başkanı Dr. Aytekin Polat, Mali Hizmetler Başkanı Yavuz Tosun, Denizli ve Servergazi Devlet hastanelerinin evde sağlık hizmetlerinden sorumlu başhekim yardımcıları, sorumlu hekim ve hemşireleri, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Kadriye Özer Bici ve sosyal hizmet uzmanları katıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Süleyman Erdoğan, toplantıda yaptığı konuşmada, evde sağlık’ ve ‘evde bakım hizmetlerinin ayrı hizmetler olduğunu ifade ederek, “Sağlık Bakanlığımız ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızca verilen bu hizmetlerde, ilimizdeki tüm engelli ve bakıma ihtiyaç duyan vatandaşlara ulaşmak için büyük gayret gösterilmektedir. İlimizdeki bu iki kurum çalışanları gerek evde sağlık hizmeti sunumu gerekse ihtiyacı olan vatandaşlarımızın evde bakım imkanlarından yararlanabilmeleri için bu konuda gerekli koordinasyon ve haberleşmeyi sağlayacaktır” dedi.

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Berna Öztürk ise, evde sağlık hizmetlerinin koordinasyonunun yeni yönetmelikle illerde Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterlikleri tarafından yürütüleceğini belirterek hastaların sağlık hizmeti yanında diğer sosyal hizmetlerden de azami derece yararlanmalarının son derece önemli olduğunu, bu konuda gereken hassasiyeti Kurum olarak göstereceklerini söyledi.

Denizli’nin evde sağlık hizmetinde öncü illerden olduğunu kaydeden Öztürk, “Ekiplerimiz, evde sağlık hizmetinden yararlanan hastalarımızın sağlık kontrolü ve tedavisinde büyük özveriyle çalışmalar yürütmektedir. Denizli’de bundan sonra ki hedefimiz de gerek Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü gerekse belediyelerimiz işbirliği ile yürüttüğümüz hizmetler kapsamında hastalarımızın sosyal olarak da desteklenmesini sağlamaktır” diye konuştu.