15.08.2022, Pazartesi
21 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. SİVİL YAŞAM
  6. /
  7. Hastalandığı ülkeden Denizli’ye gelin getirdi

Hastalandığı ülkeden Denizli’ye gelin getirdi

Haber Merkezi - 16 Temmuz 2022 Cumartesi - 23:39 Hastalandığı ülkeden Denizli’ye gelin getirdi

Denizlili Kara Ailesi’ne Afrika ülkesi Fildişi Sahili’nden ikinci gelin. Gıda ürünleri pazarladıkları ülkede zika virüsü nedeniyle babasını kaybeden, kendisi iyileştikten sonra Türkiye’ye dönen Ali Kara, Nina Ines Gbe ile evlendi.

A- A+

Himmet Kara, yanına eşi Meryem ile oğulları Murat ve Ali’yi de alarak şansını Fildişi Sahili’nde denemek istedi. Ülkenin en büyük kenti Abidjan’da kurduğu şirket aracılığıyla Denizli’den götürdüğü gıda ürünlerinin pazarlamasını yapan Kara, 2019 yılının mart ayında sivrisinekten bulaşan zika virüsü nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Aynı şekilde oğlu Ali Kara’ya da virüs bulaştı. Ancak, Himmet Kara yaşama tutunamadı.

İyileşen oğlu Ali Kara, kardeşi Murat ve annesi Meryem Kara ile birlikte Denizli’ye döndü.

KARA AİLESİ’NE FİLDİŞİ SAHİLİ’NDEN 2. GELİN

Yaşadıkları acı olayın ardından Murat Kara, 2019 yılının haziran ayında Fildişi Sahili’nden Nzore Venassa ile evlendi.

Ailenin ikinci gelini de bu ülkeden oldu. Merkezefendi ilçesinin Sırakapılar Mahallesi’nde yaşayan 28 yaşındaki Ali Kara, 2019 yılında merhum babası Himmet Kara ile gittiği Fildişi Sahili’nde, Nina Ines Gbe ile tanıştı.

Haberin DevamıReklam

Şubat ayında Gbe ile nikah yapan Kara, Müslüman olan ve Leyla ismini alan eşiyle Pamukkale’de düğün eğlencesi düzenledi. İkili ve aile yakınları burada Türk müzikleri eşliğinde dans edip eğlendi. Düğüne gelinin memleketinden arkadaşları da geldi.

Gelin ve diğer aile yakınlarının müzik eşliğindeki dansları renkli görüntüler oluşturdu.

Ali Kara, 3 yıl önce tanıştığı eşiyle düğün yaptıkları için heyecanlı olduğunu söyledi. Kara, “Eşimle markette ürün satarken tanıştık. Sonra sevdik birbirimizi ve yıldırım aşkına tutulduk. Aradan zaman geçti, konuşmaya devam ettik ve evlenmeye karar verdik. Çok şükür mutluyuz. Şubat ayında nikahımızı yaptık, şimdi de eğlencemizi yapıyoruz. Tüm eş ve dostlarla güzel bir güne imza atıyoruz. Eşime Türk geleneklerine göre beyaz gelinlik giydirdik. Kendisi de sevdi gelinliğini. Türkiye’den de oldukça memnun” diye konuştu.

Gelin Leyla da evlendiği için çok mutlu olduğunu ifade etti.