29.11.2022, Salı
9 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. SİVİL YAŞAM
  6. /
  7. Denizli’nin Fildişili gelinleri

Denizli’nin Fildişili gelinleri

Haber Merkezi - 10 Nisan 2021 Cumartesi - 13:04 Denizli’nin Fildişili gelinleri

Denizlili Kara Ailesi’nin kötü başlayan Afrika ülkelerinden Fildişi Sahilleri deneyimi, iki evlilikle güzel bir tablonun yaşanmasına da aracı oldu. Önce sivrisinekten bulaşan virüsten yaşamını yitiren Himmet Kara’nın oğlu bu ülkeden gelin getirdi. Şimdi de Fildişili gelin, ablasının Denizli’ye gelin gelmesine aracılık etti.

A- A+

Denizli’den götürdüğü gıda maddelerini Fildişi Sahilleri’nin en büyük kenti Abidjan’da kurduğu şirket aracılığıyla pazarlayan Himmet Kara, sivrisinek ısırmasıyla bulaşan zika virüsüyle hastalanmış ve tedavi gördüğü hastanede 2019 yılının mart ayında yaşamını yitirmiş, aynı virüsü kapan oğlu Ali Kara da tedavi görmüştü.

Yaşanan bu acı olayın ardından Himmet Kara’nın eşi Meryem ile oğulları Murat ve Ali Kara, Denizli’ye döndü. Murat Kara, daha sonra nişanlısı Fildişili Nzore Venassa’yı Denizli’ye getirdi ve 2019’un haziran ayında evlendiler.

Bu arada Zeynep ismini alan Fildişili gelinin 34 yaşındaki ablası Somala Marie Jeanne Ehoue, Denizli’de yaşayan 36 yaşındaki İlhan Bat ile tanıştı. Ardından da nikah defterine atılan imzalar ile evlilik gerçekleşti. Marie Jeanne Ehoue’ya Türkiye’de bulunan yakınları Meryem ismini verdi.

Haberin DevamıReklam

Eşi ile birlikte Fransızca konuşarak bazen çeviri uygulaması yardımıyla gayet iyi bir şekilde anlaştıklarını söyleyen İlhan Bat, “Zeynep Hanım’ın aracılığıyla ablası ile tanıştım. Bir süre görüştük, sonra da evlilik kararı aldık. Karma bir dil oluşturduk. Ortak bir dilimiz var ve oda aşk dili. Zamanla o Türkçe öğrenecek ve ben de öğrenebildiğim kadar Fransızca öğrendim şu an. Halimizden memnunuz ve problem yok” diye konuştu.

Babasının vasiyeti üzerine eşiyle evlendiğini kaydeden Murat Kara, “2,5 sene önce eşimle Afrika’da tanıştık. Babamın vasiyet ettiğinden dolayı evlenmiştik. 2,5 sene sonrada eşimin ablasıyla şimdiki evlenen İlhan beye yardımcı ve aracı olduk. O şekilde mutlu bir aile ve yuva kurduk. Herkes mutlu bizde mutluyuz” ifadelerini kullandı.

DENİZLİ (İHA)