25.06.2022, Cumartesi
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. SİVİL YAŞAM
  6. /
  7. Etler bozulmasın diye uyguladığı yöntem görenleri...

Etler bozulmasın diye uyguladığı yöntem görenleri hayrete düşürdü

Haber Merkezi - 21 Temmuz 2021 Çarşamba - 14:42 Etler bozulmasın diye uyguladığı yöntem görenleri hayrete düşürdü

Denizli’de kestiği kurbanın etini aracıyla Bursa’ya götüren sürücünün soğutma için uyguladığı yöntem görenleri şaşkına çevirdi.

A- A+

Bursa’nın İnegöl ilçesinde ikamet eden Osman Barış, kurban kesmek için kendisine ait hafif ticari araçla kardeşinin yaşadığı Denizli’ye geldi. Kestiği kurbanın etlerini bagaja koyan Barış, yaklaşık 5 saat sürecek yolculukta etlerin bozulmaması için ilginç bir yöntem denedi. Nalburdan aldığı plastik boruların bir ucunu aracın ön kısmında bulunan klima çıkışına monte eden Barış, diğer ucunu da aracın bagajına uzattı. Kurduğu sistemle klimadan gelen soğuk havayı bagajdaki etlere iletti. Bu sistemle sıcak havada etlerin bozulmasını önledi.

Haberin DevamıReklam

Denizli’den İnegöl’e yolculuğun 5 saat sürdüğünü belirten Barış, “Havalar çok sıcak. Etin bozulmaması için bir soğutma sistemi düşündüm. Nalburdan boru aldım. Aracın ön kısmında klimadan gelen soğuk havayı borularla bagaja aktardım. Klimayı açtığımda bagajı gayet iyi soğutuyor. Klimayı çalıştırınca borular resmen buz tutuyor” dedi.

BURSA (İHA)