26.10.2020, Pazartesi
14 °C / 27 °C Denizli Hava Durumu

Müzisyen Efe Güngör’ün 100 bin liralık tesbih koleksiyonu

Haber Merkezi - 14 Ekim 2020 Çarşamba - 11:56 Müzisyen Efe Güngör’ün 100 bin liralık tesbih koleksiyonu

Babasının tesbih koleksiyonu merakını devam ettiren müzisyen Efe Güngör, çeşit tarihlerde aldığı ve harcadığı 100 bin lirayla tesbih koleksiyonu oluşturdu.

A- A+

Denizli’de yaşayan ünlü müzisyen Efe Güngör, son beş yılda içerisinde 30 farklı tesbihin bulunduğu ve birbirinden değerli taşlardan oluşan 100 bin lira değerinde tesbih koleksiyonu satın aldı. Yaptığı koleksiyona daha da yenilerini ekleyen ve içerisinde oltu taşı, kehribar, Osmanlı kehribarı, sedef ve inci gibi özel taşlardan oluşan tesbih koleksiyonun olduğunu belirten Güngör, babasının adını yaşatmak istediğini bunun çok özel bir hastalık olduğunu söyledi.

Daha da önce tesbih koleksiyonu olduğunu anlatan Efe, “Özellikle son aldığım koleksiyon maddi ve manevi değer anlamında çok özel bir koleksiyon oldu. Bu çok özel bir hastalık. Rahmetli babamdan sonra çok özel parçalar ve tesbihler kaldı. Ben babamın adını yaşatmak amacına son 5 yıldır çok yoğun bir şekilde tesbihe ilgi ve alakam çok arttı. Dolayısıyla gittiğim her yerde özel bir şey bulduğum vakit mutlaka kaçırmam alırım. Bu seferde her zaman olduğu gibi Denizli’de çok güzel bir koleksiyon sahiplendim. Bundan dolayı da çok mutluyum. Benim için her biri bir birinden değerli. Hastalık boyutuna geldi artık diyebilirim. Aldıkça alıyorum, inanılmaz geniş çeşit ve baya bir zenginleşti” dedi.

“ONLARLA SOHBET EDİYORUM”

Efe, koleksiyonundaki tesbihlerin özel taşlardan yapıldığını kaydederek, “Özel taşlar var; oltu taşı, kehribar, Osmanlı kehribarı, sedef, inci, altın kaplama ve gümüş kaplama. Güzel bir koleksiyonum var. Çok mutlu oluyorum onlarla sohbet ediyorum ve baya zaman geçiriyorum. Bunu tesbih koleksiyonu yapanlar çok iyi bilir” diye konuştu.

DENİZLİ (İHA)