28.02.2021, Pazar
1 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu

Sokak kedisinin tedavisi için yardım kampanyası

Haber Merkezi - 19 Ağustos 2020 Çarşamba - 11:18 Sokak kedisinin tedavisi için yardım kampanyası

Denizli’de bir pet kuaförü, sokakta yaşayan ve kendisine getirilen “hidrosefali” hastası kedinin tedavisi için kampanya başlattı. Kampanyayı düzenleyen Naz Yılmaz, tedavi için ihtiyaç duyulan 10 bin lirayı toplayana kadar, 150 lira olan makasla tıraş ve yıkama hizmetini 50 liraya yapacağını bildirdi.

A- A+

İstiklal Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi’nde, evcil hayvanların tüy bakımları ve düzenli kesimleri ile tarama hizmetinin sunulduğu Sempati Pet Kuaför’ün sahibi Naz Yılmaz, hidrosefali hastası “Umut” isimli sokak kedisi için kampanya başlattı.

Yılmaz, kendisine 2 aylıkken getirilen ve şu anda 6 aylık olan sokak kedisi Umut’un hidrosefali hastası olduğunu, tedavi ettirebilmek için birçok kliniğe başvurduğunu, tedavisi için 10 bin lira istendiğini, bu konuda kendisine ötenazi yaptırmasının önerildiğini, ancak bunun kabul etmediğini söyledi.

Sokak kedisini yaşatabilmek için sosyal medyadan “Umut Fotoğraflarda Kalmasın” çağrısıyla kampanya başlatan Yılmaz, tedavi için ihtiyaç duyulan 10 bin lirayı toplayana kadar Sempati Pet Kuaför’de köpekler için verdiği yıkama ve makas tıraşı hizmetini 150 lira yerine 50 liraya yapacağını açıkladı.

Umut isimli kedinin tedavi edilmediğinde öleceğini kaydeden Yılmaz, “Hidrosefali olan kedimizin yaşamı tedavi edilmediği takdirde ölüm ile sonuçlanabilir. Çok araştırma yaptım şu an İzmir’de acılarını biraz olsun dindirmek için bir ilaç bulabildim. Ankara’da 10 bin liraya mal olacak tedavisi olmazsa ölebilir. Çok kısa zamanımız kaldı. Baktığım canlıların ve diğerlerinin ötenazi olmasını asla istemiyorum. Umut da bunlardan birisi. Onu yaşatmak için elimizden geleni yapacağız. Normalde 150 liraya yaptığımız yıkama ve makas tıraşını Umut için 50 liraya yapacağız. Gerekirse sabaha kadar çalışıp Umut’u yaşatacağız” dedi.