20.09.2020, Pazar
18 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu

Yurt binası duvarını kalple ördüler

Haber Merkezi - 11 Şubat 2020 Salı - 11:18 Yurt binası duvarını kalple ördüler

Denizli’de yurt binası inşaatının duvarına örülen kalp, sosyal medyada beğeni topladı. Caddede yürüyenler, kalp simgesinin bulunduğu inşaatın duvarına bakmadan geçmiyor.

A- A+

Pamukkale Kınıklı Mahallesi Hüseyin Yılmaz Caddesi’nde, daha önce işçilerin halay çekmesiyle gündeme gelen inşaat bu kez de duvara örülen kalp simgesiyle dikkati çekti. Duvardaki kalp simgesini ilk fark edenlerden olan Emre Yiğiter, “İnsanların gelip geçerken bir yere baktıklarını fark ettim. Bizim de ilgimizi çekmeye başladı. Ustalar, inşaatın üzerine kalp yapmışlar. İşçiler kendi sevgilerini katarak bu işi yapmışlar. Ellerine sağlık diyoruz” dedi.

“GAYET ESTETİK OLMUŞ”

Kalp simgesinin güzel bir görüntü oluşturduğunu söyleyen Cihat Akmeşe de “Bunu arkadaş nasıl yapmış onu merak ettim. Hoş bir şey ama isim falan da baş harf koysa daha mantıklı olurmuş. Kime yaptı bu kalbi? Yine de hoş. İnsan baktığın zaman kalp sevgiyi çağrıştırdığı için güzel olmuş. Hoşumuza gitti” diye konuştu.

İnşaatın bir başka tarafında da bulunan kalp simgesini daha önce görmediğini söyleyen inşaat mühendisliği öğrencisi Alperen Can, “Biraz daha görülebilir tarafa yapılabilirdi. Gayet estetik olmuş” yorumunu yaptı.

NİŞANLISINA SEVGİLİLER GÜNÜ SÜRPRİZİ YAPMIŞ

Bu arada, merak uyandıran duvardaki kalbi kimin yaptığı kısa sürede ortaya çıktı. Diyarbakırlı olan ve 1 Mart’ta dünya evine girmeye hazırlanan Yusuf Gönültaş’ın nişanlısına 14 Şubat Sevgililer Günü hediyesi olarak duvarı kalp şeklinde ördüğü, duvarın fotoğrafıyla da  nişanlısına sürpriz yaptığı belirtildi.

DENİZLİ (İHA/AA)