18.01.2021, Pazartesi
-1 °C / 4 °C Denizli Hava Durumu

6 ayda biriktirdikleri bozuk paraları 6 saatte saydılar

Haber Merkezi - 13 Ocak 2021 Çarşamba - 11:50 6 ayda biriktirdikleri bozuk paraları 6 saatte saydılar

Denizli’de, klima tüpünü kumbaraya çeviren ve ellerine geçen bozuk paraları buraya atan iki esnaf, damlaya damlaya göl olur misali pandemi sürecinde zorda kalınca ihtiyaçlarını bu birikimden karşıladı. Ama o paraları saymaları hiçte kolay olmadı.

A- A+

İkinci Sanayi Sitesi’nde esnaflık yapan Ümit Yücel ve Serkan Yüksel, boş olan klima gaz tüpünü kumbaraya çevirdi. Sigara kullanmayan iki arkadaş, ellerine geçen bozuk paraları buraya atarak biriktirdi. Coronavirüs nedeniyle işleri durgunlaşan iki arkadaş, ödemelerini gerçekleştirmek için kumbarayı açmaya karar verdi. Yaklaşık 6 ayın sonunda açılan ve sayımı saatlerce süren kumbaranın içinden 9 bin 823 lira çıktı.

Kumbara olarak kullandıkları tüpü tam dolduramadıklarını söyleyen Ümit Yücel, “Kira, elektrik, su, doğal gaz, araç ve ev kredisi gibi ödemelerimiz var. Pandemi sürecinde işler çok iyi gitmediğinden ihtiyaçlarımızı karşılamak için açmaya karar verdik” dedi.

“MECBUR KALINCA AÇTIK”

Paraları saymanın kolay olmadığını ve sıklıkla karıştırarak başa döndüğü kaydeden Serkan Yüksel ise, “Soymak kolay olmadı, biraz uzun ter döktük. Net çıkan rakam 9 bin 823 lira. Dükkan kirası, kredi borçları, elektrik, su, doğal gaz ve evin ihtiyacı oluyor. Bu şekilde ihtiyaçlarımızı gidermeye çalışacağız” diye konuştu.

DENİZLİ (İHA)