05.12.2022, Pazartesi
8 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. SİVİL YAŞAM
  6. /
  7. Hayırsever, 4 bakkala girdi, alacak defterindeki...

Hayırsever, 4 bakkala girdi, alacak defterindeki borçları ödedi

Haber Merkezi - 22 Nisan 2021 Perşembe - 12:05 Hayırsever, 4 bakkala girdi, alacak defterindeki borçları ödedi

Denizli’de bir hayırsever, 4 bakkala gidip vatandaşların 20 bin lirayı bulan borçlarını ödedi. Ödeme hem vatandaşları hem bakkalları sevindirdi.

A- A+

Ramazan ayı ile birlikte, bakkallara olan veresiye borçlarını kapatan gizemli hayırseverler, yeniden harekete geçti. Merkezefendi’nin Göveçlik Mahallesi’ne giden hayırsever, 4 bakkala girdi ve vatandaşların toplamda 20 bin lirayı bulan borçlarını ödedi.

Bakkallara veresiye borçlarının ödendiğine ilişkin asılan yazıları gören vatandaşlar, böyle bir dönemde yapılan iyiliğe teşekkür etti. 100’e yakın vatandaş, kimliğini söylemeden ödeme yapan hayırsever için dualar da yaptı.

“HERKESİN HESABINI KAPATTI”

İlk defa bir hayırseverin kendi dükkanına uğrayarak veresiye defterinde bulunan borçları ödendiğini ve buna çok şaşırdığını söyleyen bakkal Olcay Kılıçarslan, “Biz bakkaldayken hayırsever geldi, veresiye defterini istedi. İlk önce şaşırdım, sonra defteri verdim. Her şeyi hesapladık sonra toplamını söyledim. Herkesin hesabını kapattı, sonra bize bir kağıt verdiler kağıdın üzerinde ‘Bu bakkala olan tüm borçlarınız bir hayırsever tarafından ödenmiştir’ yazıyordu. Burası tekstil çalışanları, işçi kesimi var, genellikle onların hesapları vardı, onların hesapları kapandı. İnsanların yüzü güldü, ‘Allah razı olsun’ dediler, insanlar mutlu oldu” diye konuştu.

Haberin DevamıReklam

“YAZIYI OKUDUKTAN SONRA SEVİNDİ”

Bir diğer bakkal Şifa Sağ da “Hayırsever geldiğinde ‘defterinizi açınız, hesapları yapalım’ dedi. Hesabı yaptıktan sonra defteri aldı, ne kadar olduysa miktarı hepsini verdi. ‘Ama kim olduğumu söylemeyin’ dedi. Birkaç gün sonra bir müşterim geldiğinde daha önceden ‘hesabımı çıkar’ demişti, ben de burada bulunan yazıyı oku dedim. Yazıyı okuduktan sonra sevindi, ‘Allah razı olsun’ dedi. Böyle ramazan gününde daha iyi oldu. Yazıyı görenlerde sevinmeye başladı. Burada 4 tane bakkala gitmişler, borçlarını ödemişler. Toplam 20 bin TL olduğu söylenildi” dedi.

DENİZLİ (İHA)