27.07.2021, Salı
21 °C / 37 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. SİVİL YAŞAM
  6. /
  7. Elektrikli fayton gelin aracı oldu

Elektrikli fayton gelin aracı oldu

Haber Merkezi - 10 Temmuz 2021 Cumartesi - 13:26 Elektrikli fayton gelin aracı oldu

Denizli’de, elektrikle çalışan araçların üretimini yapan iş insanı, kızını evinden kendi imalatı olan elektrik faytonla uğurladı. Konvoy başı olan ve gelin ile damadı taşıyan fayton, görenlerin ilgisini çekti.

A- A+

Denizli’den 27 ülkeye elektrikli mini tren, tramvay, fayton ve benzeri araçların ihracatını gerçekleştiren Tahir Öztürk, bu kez evlilik yapan kızı için farkındalık oluşturdu. Kızına sürpriz yapan Öztürk, kendi ürettiği elektrikli faytonu gelin aracı olarak hazırlattı.

Farklı bir duygunun içinde olduğunu söyleyen Öztürk, “Yaklaşık 15 yıldır elektrikli araç imalatı yapıyoruz. Dünyanın 27 ülkesine bunları ihraç ediyoruz. Kızıma bir sürpriz yapmak istedim. Yaklaşık bir ayda toparladık. Kızımın hiçbir şeyden haberi yoktu. Ömrü boyunca hatırlayabileceği bir sürpriz oldu. Çok mutluyum, kendi yaptığım araçla kızımı gelin gönderdim” dedi.

“UNUTULMAYACAK BİR SÜRPRİZ”

Gelin Merve Öztemel ise, elektrikli faytonla düzenlenen konvoyun kendileri için güzel bir anı olarak kalacağını ifade etti. Öztemel; “Büyük sürpriz oldu. Çok mutlu oldum. Diğer gelin araçlarına göre daha güzel, babamın kendi imalatı olduğu için daha değerli” diye konuştu.

Damat Alper Öztemel ise, “Bizim için de değişik oldu. Beklediğim bir şey değildi. Normal dışında olan bir şey oldu, güzel oldu, unutulmayacak bir sürpriz. Standardın dışına çıktık. Ayrıca el emeği, güzel oldu” ifadelerini kullandı.

DENİZLİ (İHA)