17.04.2021, Cumartesi
17 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. SİVİL YAŞAM
  6. /
  7. Denizli sorusu zorladı, yarışmadan çekildi

Denizli sorusu zorladı, yarışmadan çekildi

Engin ÜNAL / D20HABER - 14 Ekim 2018 Pazar - 15:40 Denizli sorusu zorladı, yarışmadan çekildi

Denizli, birkaç özelliğiyle “Kim Milyoner Olmak İster” adlı yarışma programında soru konusu oldu. Yarışma koltuğuna 60 bin lira hedefiyle oturan Sinem Özdemir, bu soruda zorlandı. Jjoker hakkını da kullandı ama vereceği yanıttan emin olamadığı için yarışmadan çekildi.

A- A+

ATV’nin sevilen yarışma programı “Kim Milyoner Olmak İster”in 13 Ekim’de yayınlanan 779’uncu bölümünde Denizli, bir soru ile ekranlara taşındı. Yarışma koltuğuna oturan isimlerden birisi de Çukurova Üniversitesi Tekstil Mühendiliği Fakültesi mezunu Sinem Özdemir oldu.

Yarışmaya Bursa’dan katılan Sinem Özdemir, ilk 6 soruyu iki joker hakkını kullanarak geçti. Yedinci soru olarak yarışmanının sunucusu Murat Yıldırım, Özdemir’e “Dünyaya Honaz kirazı ve Çivril elması gibi ürünlerinin yanı sıra, NASA’ya bakır tel ihracatı da yapan il hangisidir?” diye sordu. Şıklar da Denizli, Kırklareli, Diyarbakır ve Eskişehir olarak sıralandı.

Bir süre düşünen ve hangi il olduğu konusunda karar vermekte zorlanan genç yarışmacı, son joker hakkı olan yüzde 50’yi kullandı. Yarışmanın kuralı gereği yanlış olan iki seçenek elendi ve geriye Denizli iel Diyarbakır kaldı.

Doğru seçenek konusunda kararsız kalan Sinem Özdemir, 7 bin 500 lira ödülü alarak yarışmadan çekildi.