27.06.2022, Pazartesi
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. SİVİL YAŞAM
  6. /
  7. CSA’dan 23 Nisan Çocuk Şenliği

CSA’dan 23 Nisan Çocuk Şenliği

Haber Merkezi - 22 Nisan 2017 Cumartesi - 17:03 CSA’dan 23 Nisan Çocuk Şenliği

Cafer Sadık Abalıoğlu (CSA) Eğitim ve Kültür Vakfı’nca düzenlenen “23 Nisan Çocuk Şenliği” Cafer Sadık Abalıoğlu İlkokulu’nun 60 öğrencisi katılımıyla yapıldı.

A- A+

“Önce insan” ve “toplumdan aldığını büyüterek toplumla paylaşma” ilkeleri ışığında 1999 yılında kurulan CSA Eğitim ve Kültür Vakfı, aktivitelerine bir yenisini daha ekleyip, vakfa ismini veren merhum işadamı Cafer Sadık Abalıoğlu’nun ismini taşıyan ilkokuldan öğrencileri konuk etti. Düzenlenen çocuk şenliğine Cafer Sadık Abalıoğlu İlkokulu 4/A ve 4/B şubelerinden 60 öğrenci katıldı.

Haberin DevamıReklam

İki gruba ayrılan öğrencilerin bir grubu palyaço ile çeşitli oyunlar oynarken, diğer gruptaki öğrenciler parmak boyasını kullanarak Atatürk silüeti yaptı. Grupların yer değiştirmesi ve Atatürk silüetinin tamamlamasından sonra, palyaço ve müzik eşliğinde balon patlatma, sandalye ve mendil kapmaca gibi eğlenceli oyunlar oynadılar.

Hep bir ağızdan söylenen marşlar eşliğinde bayram coşkusunu yaşayan öğrenciler, okullarına dönmeden önce vakfın koleksiyonundan oluşan daimi sergiyi de gezme fırsatı buldu. Ayrıca öğrencilere vakıf kütüphanesi hakkında bilgi verildi, üyelik sistemi anlatıldı.