25.07.2021, Pazar
22 °C / 37 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. SİVİL YAŞAM
  6. /
  7. Büyük umutla oltayı attığı oltaya dev...

Büyük umutla oltayı attığı oltaya dev balık takıldı

Haber Merkezi - 19 Nisan 2018 Perşembe - 14:42 Büyük umutla oltayı attığı oltaya dev balık takıldı

Denizli’den 4 arkadaş yola koyuldu. Gökova Körfezi’nde avlanmak için durup büyük umutlarla olta attılar. İçlerinden Ali Demiral’ın oltasına öyle bir balık vurdu ki, “büyük umudun nasibi de büyük olurmuş” dedirtti. Demiral, yaklaşık 20 kiloluk akya balığını çekti denizden.

A- A+

Balık avlamayı, bazen denizlerde, bazen göl ve kanallarda olta atan Ali Demiral, geçtiğimiz günlerde arkadaşları Gökhan, Özgür ve Serkan ile birlikte yine yolla düştü. Bu kez rota Gökova Körfezi olarak belirlendi. Belirledikleri bölgeye ulaştıklarında büyük balık yakalamak umuduyla geldikleri yerde oltaları denize salladılar. Sonrası mı? Ali Demiral’ın anlatımıyla işte o anlar:

3. ATIŞTA GELDİ

“Hafta sonu ekip olarak yine içimizde kocaman umutlarla düştük yollara uzun bir yolculuğun ardından malum meramıza vardık. Hava tam istediğimiz gibiydi. Hava kararmadan su üstü sahteleri takıp hemen atışlara başladık. Henüz 3. atışımda sahtenin arkasından öyle büyük bir şey geliyor ki, 3 defa saldırı yaptı ama hep ıskaladı. Elim ayağım titremişti. Gökhan’la birbirimize baktık. Hız kesmeden atışlara devam ettik. 10 dakika sonra yine büyük bir takip başladı. İlk saldırı, yine ıskaladı. ‘Hadi al artık şunu’ derken bamm… Ve mücadele başlamıştı.

Balık öylesine güçlü basıyordu ki, o an yaşadığım zevk ayrı bir şey . Hiç acelem yoktu. Serkan ve Özgür elinde kakıç beklemeye başlamışlardı. Gökhan ise, kamerayı açmıştı. Hepimiz çok heyecanlıydık. Acaba balığı kenara alabilecek miydik?

20 DAKİKA UĞRAŞLA ÇEKTİLER

200 metre arayı açmıştı başladım çekmeye. 20 dakika uğraştıktan sonra balık kenara gelmişti. Asıl stres şimdi başlamıştı. Arkadaşlarım benden daha çok heyecanlıydı. Sanki balığı onlar tutmuş gibi… Ekip olmak harika bir şey. Balık kenara geldi özgür kakıçı vurdu, kakıç kırıldı. Serkan, balığın üzerine atlayıp solungacından tutup çıkardı. Gönlümdeki canavarı yakalamıştım.”