25.07.2021, Pazar
22 °C / 37 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. SİVİL YAŞAM
  6. /
  7. Avustralyalı Sonia, Müslüman oldu

Avustralyalı Sonia, Müslüman oldu

Haber Merkezi - 23 Mayıs 2018 Çarşamba - 14:43 Avustralyalı Sonia, Müslüman oldu

Avustralya vatandaşı Sonia Leanne Rowell, iki yıl İslam diniyle ilgili araştırma yaptı ve bu incelemelerinin sonunda Müslüman olmaya karar verdi. Denizli Müftülüğü’nde düzenlenen ihtida töreniyle de kelime-i şahadet getirerek Müslümanlığa geçti.

A- A+

Avustralyalı Sonia Leanne Rowell’in Müslüman olması dolayısıyla İl Müftülüğü’nde ihtida töreni düzenlendi. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende, İl Müftü Yardımcısı Hasan Hüseyin Ortanca, Sonia Leanne Rowell’ya İslam’ın esaslarını anlattı. İhtidayı Müftü Yardımcısı Ortanca gerçekleştirirken, Haytabey Camii İmam Hatibi Mehmet Çoban, Caner Ayvaz, Ahmet Aykol, Selcan Kandemir ve Sevilay Tuğan şahitlik yaptı.

Müslüman olmak için İslamiyet’i iki yıldan beri araştırdığını ifade eden Sonia Leanne Rowell, kendi arzusuyla Kelime-i Şahadet getirerek Müslüman olmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşadığını söyledi. Rowell, “Müslüman olmak için İslamiyet’i iki yıldan beri araştırıyordum. Bu vesileyle Türkiye’de iki aydır İslamiyet’i yakından inceleme fırsatı buldum. İslamiyet’in diğer inanç mensuplarına gösterdiği saygı ve hoşgörüden dolayı Müslüman olmaya karar verdim” dedi.

Müslüman olan Rowell’e ihtida belgesini veren ve Kur’an-ı Kerim’in İlgilizce mealini hediye eden Ortanca ise, “Sonia’nın ifade ettiği gibi, araştırmaları sonucunda Müslüman olması gösteriyor ki hak din ve Allah katında tek din İslam’dır. Sonia kardeşimizi tebrik ediyorum. Kardeşimizin güzel dinimizi daha çok seveceğinden eminim. Rabbimden niyazım, Müslüman olan kardeşimize, yeni hayatında rızasına uygun bir hayat sürdürmeyi nasip etsin” diye konuştu.