27.06.2022, Pazartesi
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. SİVİL YAŞAM
  6. /
  7. 15 ülkeden öğrencilerin Denizli buluşması

15 ülkeden öğrencilerin Denizli buluşması

Haber Merkezi - 20 Nisan 2017 Perşembe - 17:53 15 ülkeden öğrencilerin Denizli buluşması

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin düzenlediği "Medeniyetler Denizli’yi Keşfediyor" projesi kapsamında, kentte öğrenim 15 farklı ülkenin gençleri bir araya geldi. Proje ile öğrencilerin farklı kültürleri tanıması hedefleniyor.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından, farklı ülkelerden gelen öğrencilerin birbirlerinin kültürlerini tanıması için Medeniyetler Denizli’yi Keşfediyor projesi hayata geçirildi. Proje kapsamında 15 farklı ülkeden gelip Pamukkale Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrenciler, Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri ile bir araya geldi.

Denizli’nin tarihi ve kültürel değerlerinin de tanıtıldığı projede, konuk öğrencilere kentin turizm değerleri anlatıldı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi binasında bir araya gelen Azerbeycan, Rusya, Somali, Benin, Kore, Nijer, Mali, Kenya, Türkmenistan, Endonezya, Bangladeş, Pakistan, Kazakistan, Senegal ve Afganistanlı öğrenciler kendi ülkesinin gelenek ve göreneklerini anlattı.

Haberin DevamıReklam

HEDEF ÜLKEMİZİ TANITMAK

Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Şeniz Yılmaz, “Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi olarak düzenlediğimiz ‘Medeniyetler Denizli’yi Keşfediyor’ projesi kapsamında farklı ülkelerden gelerek Denizli’de öğrenim gören arkadaşlarımızla bir araya geldik. Amacımız Denizli’de öğrenim gören öğrencilerin Denizli’nin tarihi ve kültürel yapısını görmelerini sağlamanın yanı sıra ülkemizin ve ilimizin değerlerini tanımalarına yardımcı olmak ayrıca farklı kültürleri tanımak” dedi.