31.10.2020, Cumartesi
9 °C / 20 °C Denizli Hava Durumu

Tanıktan başbakan yoğun bakımda kelepçelenecek ifadesi

Haber Merkezi - 9 Ağustos 2017 Çarşamba - 13:33 Tanıktan başbakan yoğun bakımda kelepçelenecek ifadesi

FETÖ/PDY’nin Denizli’deki finansal yapılanmasıyla ilgili açılan “İşadamları Davası”nda ifade veren bir tanığın ifadesi, kanlı örgütün neler planladığını ortaya sererken, bir polis memurunun kendisini “Başbakan yoğun bakımda kelepçelenecek, yerine İdris Naim Şahin’in gelecek” dediğini söyledi.

A- A+

FETÖ/PDY’nin işadamları Davası’na Denizli 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Bugünkü duruşmada tanıklar dinlendi. İfade veren tanıklardan İsmail Zeyrek’in, köylüsü olan bir başpolisin kendisine söylediklerini mahkeme heyetine anlatması, Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı dönemindeki ameliyat süreciyle ilgili kanlı örgütün neler planladığını ortaya serdi.

Zeyrek, İhsan Yanbaş isimli bir köylüsünün olduğunu ve bu kişinin başpolis olmasına rağmen sürekli rapor alarak fiilen göreve gitmediğini, zaman zaman kendisiyle sohbet ettiğini belirterek, “2014 yılıydı. Kahvede oturduk sohbet ediyorduk. Bana ‘Başbakan bir gün kanserden ameliyat olacak’ dedi. Ben de kendisine ‘ameliyat sonrası bir şey mi olacak?’ diye sordum. Bana ‘Yoğun bakımda yatarken kelepçelenecek. Adnan Menderes’in olduğu gibi olacak’ diye cevap verdi. Yerine kimin geçeceğini sorduğumda da İdris Naim Şahin’in geçeceğini söyledi. O zaman içişleri bakanıydı. Başbakanın arkadaşı olduğunu söylediğimde, ‘Olsun… Hocanın adamı’ dedi” ifadelerini kullandı.