27.06.2022, Pazartesi
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. FETÖ-PDY
  6. /
  7. Şifre sınav öncesi kamp

Şifre sınav öncesi kamp

Haber Merkezi - 4 Nisan 2017 Salı - 12:44 Şifre sınav öncesi kamp

FETÖ/PDY mensuplarının kamu kurum ve kuruluşlarına nasıl yerleştikleri birer birer ortaya çıkıyor. Bir zabıt katibinin savunmasında kullandığı “kampa katılan sınavı kazanıyordu” ifadesi, örgütün bu konudaki planlı çalışmasının da anlatmaya yetti.

A- A+

FETÖ/PDY’nin adliye yapılanmasıyla ilgili açılan davada 22’si tutuklu, 9’u tutuksuz 31 sanığın yargılamasına Denizli 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı. Davanın sanıkları savunmalarını yaparken, örgütün kamu kurum ve kuruluşlarına nasıl sızdığının ipuçlarını da veriyor.

Sarayköy Adliyesi’nde zabıt katibi olarak görev yaparken gözaltına alıp tutuklanan sanıklarından Mustafa Coşkun, Sarayköy’de bir dönem siyasetle ilgilendiğini, MHP’ye yakın olduğunu, tekstil fabrikasında çalışırken sınava girip 2012 yılında İzmir’in Torbalı Adliyesi’ne zabıt katibi olarak göreve başladığını söyledi.

Haberin DevamıReklam

Devlet memurluğu öncesinde Fetullahçı yapının Sarayköy’deki sohbet toplantılarına katıldığını, ancak daha sonra FETÖ/PDY ile bağını kopardığını anlatan Coşkun, Mahkeme Başkanı’nın “sınavı kazanmasında örgütün desteği olup olmadığı” sorusuna “Abdullah isimli öğretmenin, sınava girecekleri cemaatin dershanesine yönlendirdiğini duydum. Bana da ‘kamp yapılıyor, katıl’ tavsiyesinde bulundu. Kampa katılırsam cemaatin adliye sınavında referans olacağını söyledi. Ben kabul etmedim, kampa katılmadım. Sınavda bana kimse referans olmadı” dedi.