21.01.2021, Perşembe
0 °C / 9 °C Denizli Hava Durumu

Hain FETÖ’ye Denizlili ismi vekil seçtiler

Haber Merkezi - 21 Aralık 2020 Pazartesi - 21:21 Hain FETÖ’ye Denizlili ismi vekil seçtiler

Denizlili İsmail Büyükçelebi, coronavirüse yaklanan ve çeşitli hastalıklarla da sağlık sorunları yaşayan FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in vekilliğine seçildi.

A- A+

ABD’deki çiftliğinin duvarlarını aşan coronavirüs, 15 Temmuz’daki hain darbe girişimiyle 251 kişiyi şehit eden binlerce kişinin yaralanmasına yol açan hain örgütün elebaşı Fetullah Gülen’i buldu. FETÖ elebaşının sağlık sorunlarıyla boğuştuğu bilgilerinin saklanamayacak hale gelmesi üzerine toplanan Baş Yüceler Şurâsı, İsmail Büyükçelebi’yi vekil seçti.

1966’dan bu yana FETÖ elebaşının yanında olan Tavaslı Büyükçelebi ile ilgili Nedim Şener’in Hürriyet Gazetesi’nde yayımlanan yazısı şöyle:

BÜYÜKÇELEBİ VEKÂLET EDİYOR

FETÖ elebaşının ciddi sağlık sorunlarıyla boğuştuğu bu süreçte, örgütün en yüksek karar birimi olan ‘Baş Yüceler Şurâsı’ bir araya gelerek vekil tayin etti.

Başkanlığını Naci Tosun’un yaptığı, Mehmet Ali Şengül, Abdullah Aymaz, Rıdvan Kızıltepe, Sadettin Başer, Yusuf Bekmezci, Suat Yıldırım, Cem Orhan Çavdar, İrfan Yılmaz, Necdet Başaran ve Mehmet Erdoğan Tüzün’den oluşan ‘Baş Yüceler Şurâsı’ FETÖ elebaşına vekâlet edecek ismi, İsmail Büyükçelebi olarak belirledi.

Örgütün ABD imamı olan İsmail Büyükçelebi, FETÖ elebaşı Gülen’in 1966’da vaiz olarak geldiği İzmir Kestanepazarı’ndaki çalışmaları sırasında örgüte ilk kazandırdığı isimlerden birisiydi. FETÖ’nün İzmir Tepecik’te açtığı ilk evde kalan ve Fetullah Gülen’in düzenlediği yaz kamplarına katılan Büyükçelebi, 1996-1997’de örgüte ait Zaman gazetesinde görev yaptı. Örgütün Ankara ve Türkiye imamlığı görevini de yürüten Büyükçelebi, 1997’de Uzak Doğu ülkeleri sorumlusu oldu. 1999’da örgütün “yurtdışı sorumlusu” olan Büyükçelebi, 2003’te gittiği ABD’de örgütün ‘Baş Yüceler Şurâsı’nda yer aldı. Büyükçelebi, FETÖ elebaşının ölmesi halinde örgütün yönetimi için adı geçenler arasında en güçlü aday olarak görülüyor.