27.06.2022, Pazartesi
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. FETÖ-PDY
  6. /
  7. Firari Yarbay’ın IP izi ABD’de bulundu

Firari Yarbay’ın IP izi ABD’de bulundu

Haber Merkezi - 3 Nisan 2017 Pazartesi - 17:47 Firari Yarbay’ın IP izi ABD’de bulundu

FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişiminde Denizli’deki kilit isimlerden olan ve hala yakalanamayan 11. Komando Tugayı eski Kurmay Başkanı Yarbay Fahrettin Demir ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Demir’in darbe girişimi öncesi bilgisayarından yaptığı google aramalarının IP izi ABD’de bulundu.

A- A+

Türkiye’yi kana bulayan 15 Temmuz darbe girişiminde, Tugay’dan ve Söke’den gelen birliklerden oluşturulan 2 tabur askerin Ankara’ya götürülmek istenmesiyle o gecenin kilit illerinden birisi olan Denizli’deki asker yapılanmasıyla ilgili davaya devam edildi.

Haberin DevamıReklam

Denizli 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın bugünkü duruşmasında dikkatleri bir kez daha ABD’ye çeviren gelişme ortaya çıktı. Çardak Havaalanı’na götürülen askerlere komuta eden isimlerin başında yer alan 11. Komando Tugayı eski Kurmay Başkanı Yarbay Fahrettin Demir’in bilgisayarında Denizli Emniyet Müdürlüğü’nde yapılan incelemede, 15 Temmuz öncesinin izlerine ulaşıldı. Demir’in google üzerinden yapıtğı aramaların IP sonuçlarının ABD merkezli olduğu belirlendi.