20.09.2021, Pazartesi
20 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. FETÖ-PDY
  6. /
  7. FETÖ sanığı: Cezaevinde Gülen’den haber alıyorlar

FETÖ sanığı: Cezaevinde Gülen’den haber alıyorlar

Haber Merkezi - 16 Mayıs 2017 Salı - 08:40 FETÖ sanığı: Cezaevinde Gülen’den haber alıyorlar

Denizli'de Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında örgüte finansal destek sağladıkları iddiasıyla 88'i tutuklu toplam 145 kişinin yargılandığı 2'nci İşadamları davasında mahkemeye 'Etkin Pişmanlık Yasası'ndan' yararlanmak için dilekçe veren Bilal Erşahin, cezaevinde yaşadıklarını anlattı. Cezaevinde tutuklu kişilerin kendi aralarında "En kısa sürede buradan çıkacağız diyorlar. Fetullah Gülen'den haber aldıklarını söylüyorlar" dedi.

A- A+

Sanık Bilal Erşahin’in anlattıkları üzerine Mahkeme Başkanı ve Savcının, “Cezaevinde Fethullah Gülen’den haber geldi derler miydi?” şeklinde soru yöneltmesi üzerine Erşahin, “Evet böyle konuşmalar oluyordu. ‘Gülen’den haber geldi. En kısa sürede çıkacaksınız’ diyerek bazen tarih bile veriyorlardı. Bu haberlerin Fetullah Gülen’den geldiği konuşulurdu” dedi.

Haberin DevamıReklam

Savunmasında, FETÖ/PDY içinde bölge ve büyük bölgeciler bulunduğunu belirten Erşahin, “Bölgeciler topladıkları himmetleri büyük bölgecilere verirlerdi. Tanıdığım bölgeciler Selman Ayyıldız, Tahsin Örnekal, Mehmet Yorgun, Mehmet topuz, Fatih Derdiyok ve Seyfi Koç’tur. Ayrıca bölgecilerin emrinde esnaf, doktor gibi çeşitli meslek grupları olurdu. Bu gruplar haftada bir sohbet toplantısı yapardı. Ben de birkaç kez bu toplantılara katıldım. Okyanus Test Merkezi’nde öğretmenlik yaparken, bana ortaokul öğrencilerinin kaldığı 4 ev emanet edildi. Bu evdeki öğrencilere ders veriyordum. Ortaokul öğrencileri özellikle askeri okul sınavlarına yönlendirilirdi ve özel bir kitapçık ile eğitilirlerdi” dedi. Erşahin, savunmasının sonunda ‘Etkin Pişmanlık Yasası’ndan’ yararlandığı için tek kişilik hücreye alınmak istediğini söyledi. Duruşma diğer sanıkların savunmasıyla devam etti.

Ramazan ÇETİN/DENİZLİ, (DHA)