17.10.2021, Pazar
11 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. FETÖ-PDY
  6. /
  7. FETÖ sanığı: Ağabeyim kaçtı, her şey...

FETÖ sanığı: Ağabeyim kaçtı, her şey üzerime yıkıldı

Haber Merkezi - 9 Mayıs 2017 Salı - 08:40 FETÖ sanığı: Ağabeyim kaçtı, her şey üzerime yıkıldı

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) İşadamları Davası sanıklarından Niyazi Kahveci, hakkındaki suçlamalara karşı kendisini “Ağabeyim yurt dışına kaçtı, her şey üzerime yıkıldı” sözleriyle savundu.

A- A+

FETÖ/PDY’nin işadamları yapılanmasıyla ilgili açılan “2. İşadamları Davası”na devam edildi. Denizli 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde celseler halinde devam eden 145 sanıklı davanın sanıklarından Hanka Kimya Şirketi ortaklarından Niyazi Kahveci, firmanın aile şirketi olduğunu, ancak işleri ağabeyi Ali İhsan Kahveci’nin yürüttüğünü söyledi.

Angola’da faaliyet göstermek üzere kurulan Okyanus şirketiyle de bir ilgisi bulunmadığını anlatan Kahveci, ”Ağabeyim Ali İhsan Kahveci, Okyanus şirketine ortaktı. 15 Temmuz sonrası suçlanacağını düşünerek yurt dışına kaçtı ve her şey benim üzerime kaldı. Evimde bulunan çekler Hanha Kimya’ya ait olup, abim yurt dışına çıktığından bende duruyordu” dedi.

Haberin DevamıReklam

Kahveci, Güney Afrika’da kurulan bir şirkete ortaklığıyla ilgili de “Ağabeyim benden pasportumun fotokopisini istedi, ben de mail attım. Daha sonra arkadaşlarıyla kurduğu 3 K Konsept şirketine beni ortak ettiğine dair bir mail daha attı. Ben bunu imzalayıp geri göndermedim. Bu ortaklık benim bilgim dışında gelişmiştir. Bu şirketle hiçbir bağım yoktur” diye konuştu.

“AĞABEYİNİZ TERÖRİST Mİ?”

Bu arada, savunmasında “DİAD ve Adrenalin derneklerinin FETÖ/PDY’ye hizmet ettiğini düşünüyorum” diyen Niyazi Kahveci’ye Avukat Mehmet Altıntaş, “Ağabeyinizi terörist olarak görüyor musunuz?” diye sordu.

Kahveci bu soruya “Ağabeyim Ali İhsan Kahveci’nin bu yapıya ilgisini biliyorum. Ancak 15 Temmuz sonrası gerçeği gördüğünü düşünüyorum” yanıtını verdi.