FETÖ’ye yönelik “Kıskaç-9” operasyonlarında 47 şüpheli yakalandı – D20Haber
19.07.2024, Cuma
27 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. FETÖ-PDY
  6. /
  7. FETÖ’ye yönelik “Kıskaç-9” operasyonlarında 47 şüpheli...

FETÖ’ye yönelik “Kıskaç-9” operasyonlarında 47 şüpheli yakalandı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 29 Şubat 2024 Perşembe - 13:16Güncelleme: 29 Şubat 2024 Perşembe - 13:17
FETÖ’ye yönelik “Kıskaç-9” operasyonlarında 47 şüpheli yakalandı

Denizli’nin de aralarında bulunduğu 14 ilde FETÖ’ye yönelik düzenlenen “Kıskaç-9” operasyonlarında, örgüt üyesi 47 kişi yakalandı.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı, Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde, Antalya İl Jandarma Komutanlığınca Antalya merkezli Denizli, İzmir, Mersin, Karabük, Manisa, Çorum, Ankara, Afyonkarahisar, Isparta, Burdur, Uşak, Kırşehir ve Kütahya’da FETÖ’ye yönelik eş zamanlı olarak Kıskaç-9 operasyonları düzenlendi.

Haberin DevamıReklam
Bu operasyonlarda 47 şüphelinin gözaltına alındığını açıklayan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “6415 sayılı Terörizmin Finansmanının Önlenmesine Dair Kanuna Muhalefet suçunu işlemek suretiyle, FETÖ’nün cezaevindeki mensuplarıyla haberleşme mekanizması kurmaya çalıştıkları, örgüt mensuplarına nakit para akışı sağladıkları tespit edildi. Operasyonlar sonucu, çok miktarda Türk lirası, dijital materyal ve örgütsel dokümana el konuldu. Antalya Cumhuriyet Başsavcılığımızı ve operasyonları gerçekleştiren kahraman jandarmamızı tebrik ediyorum.

FETÖ’cülere göz açtırmayacağız. Aziz milletimizin duası ve destekleriyle terör örgütleri ve onların işbirlikçilerinin nefeslerini keseceğiz.”