29.06.2022, Çarşamba
19 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. FETÖ-PDY
  6. /
  7. FETÖ Adliye Personeli Davası’nda 7 tahliye,...

FETÖ Adliye Personeli Davası’nda 7 tahliye, 1 tutuklama

Haber Merkezi - 10 Nisan 2017 Pazartesi - 18:20 FETÖ Adliye Personeli Davası’nda 7 tahliye, 1 tutuklama

FETÖ/PDY’nin Adliye Personeli Davası’nda ilk duruşmada celselerin tamamlanmasının ardında 7 sanık tahliye edilirken, tutuksuz yargılanan 1 sanık ise tutuklandı. Catering Şirketleri Davası’nda ise sanıkların tahliye talepleri reddedildi.

A- A+

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nda (FETÖ/PDY), yargılamalara 2. Ve 3. Ağır Ceza mahkemelerinde devam edildi. 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 3 Nisan’da başlayan Adliye Personeli Davası’nda, ilk duruşma tamamlandı ve ara karar verildi.

Mahkeme, tutuklu sanıklar Elmas Bilgin, Fadime Turan, Mehmet Siy, Halil Düzen, Tolga Dinçer, Tuncay Memiş Cengiz ve Zafer Kayaalp’in adli kontrol uygulamasıyla tutuksuz yargılanmak üzere tahliyelerine karar verdi.

Haberin DevamıReklam

Tutuksuz yargılanan ve Sarayköy Adliyesi’nde görevliyken ihraç edilen Coşkun Türkyılmaz ise tutuklandı. İlk duruşma sonunda davanın 16 tutuklu sanığı kalırken, tutuksuz sanık sayısı 15 oldu.

CATERİNG ŞİRKETLERİ DAVASI

FETÖ/PDY’nin catering şirketleri yapılanmasıyla ilgili 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 30 sanıkılı davaya da devam edildi. Çankallar Tabldot Limitet Şirketi ve Çağlayan Catering A.Ş.’nin faaliyetleriyle ilgili açılan davanın bugünkü duruşmasında tahliye talepleri reddedildi.