27.06.2022, Pazartesi
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. FETÖ-PDY
  6. /
  7. FETÖ Adliye Çalışanları Davası başladı

FETÖ Adliye Çalışanları Davası başladı

Haber Merkezi - 3 Nisan 2017 Pazartesi - 16:04 FETÖ Adliye Çalışanları Davası başladı

FETÖ/PDY’nin adliye yapılanmasıyla ilgili soruşturmanın tamamlanmasının ardından Denizli 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan dava başladı. 31 sanıklı davanın iddianamesinde, örgütün “Adliye İmamı” olarak öğretmen Erhan Aydın yer aldı.

A- A+

FETÖ/PDY davalarından birisi daha başladı. Örgütün adliye yapılanmasına mensup oldukları iddia edilen 22’si tutuklu, 9’u tutuksuz 31 sanık hakkında açılan davanın görülmesine Denizli 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı.

Zabıt katibi, mübaşir, hakim adayı, emekli yazı işleri müdürü ve icra müdür yardımcısı sanıkların kimlik tespitinin ardından iddianame okundu. Ardından terör örgütü üyesi olmakla suçlanan sanıklarla ilgili hazırlanan iddianame okundu.

İddianamede, adliyede zabıt katibi olarak görev yapan Zekiye Aydın’ın kocası öğretmen Erhan Aydın, FETÖ/PDY’nin Denizli Adliye İmamı olarak yer aldı. İddianamenin okunmasının tamamlanmasından sonra sanıklar savunmalarını yapmaya başladı.

Haberin DevamıReklam

IŞIK EVLERİNİ KİRALAMAKLA SUÇLANIYOR

Örgüt yapılanmasında önemli yer tutan ışık evlerinin kiralanmasıyla ilgili gizli tanık “Yaprak”, verdiği ifadede, Mehmet Sıy’ın buraları bulup kiralanmasını sağlayan kişi olarak gösterdi. Bu suçlamayı reddeden Sıy, “Kendisinin görgüye dayalı bilgisi yoktur. Işık evlerinin kiralanmasını N.M.’den duyduğunu söylemiştir. Benim eniştem emlakçıdır. Birkaç hakim ve savcıya ev bulmuştuk. 15-20 adliye personeline ev kiralamıştık. Ev satışlarına aracılık ettiğimiz de olmuştur” dedi.