25.06.2022, Cumartesi
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. FETÖ-PDY
  6. /
  7. FETÖ Acıpayam Davası’nda 13 tahliye

FETÖ Acıpayam Davası’nda 13 tahliye

Haber Merkezi - 1 Nisan 2017 Cumartesi - 11:18 FETÖ Acıpayam Davası’nda 13 tahliye

Fetullahçı terör örgütünün sözde eyaletlerinden birisi olarak gösterilen Acıpayam’daki yapılanmayla ilgili açılan davanın ilk duruşmasında, celselerin tamamlanmasının ardından ara karar verildi ve tutuklu 22 sanıktan 13’ü tahliye edildi.

A- A+

FETÖ/PDY’nin Acıpayam yapılanmasıyla ilgili açılan 22’si tutuklu toplam 36 sanıklı dava, Denizli 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülüyor. Davaya bakan mahkeme, celseler halinde yalpan il duruşmada, terör örgütü üyeliği iddiasıyla yargılanan tutuklu ve tutuksuz tüm sanıkları dinledi.

Sanıklar ve avukatlarının savunmalarını yapmalarının ardından Cumhuriyet Savcısı, ara karar için mütalasın verdi ve tutuklu 22 sanıktan 14’ünün tahliyeleri yönünde görüş bildirdi.

Haberin DevamıReklam

TAHLİYE EDİLENLER

Mahkeme heyeti, taleplerle ilgili değerlendirme için duruşmaya ara verdi. İki saatlik aranın ardından 45 maddelik ara karar açıklandı ve 13 sanık adli kontrol uygulamasıyla tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi. Tahliye edilen sanıkların ismleri şöyle:

Abdi Bedil, Bilgi Kaplan, Ferhat Can, Hacer Büşra Acar, Mehmet Elmalı, Mehmet Yakar, Metin Saraçoğlu, Muhsin Oymak, Osman Özdemir, Ömer Cansız, Sezayi Sert, Meryem Kesgin ve Osman Yılmaz.