26.10.2020, Pazartesi
14 °C / 27 °C Denizli Hava Durumu

Denizli’de FETÖ’nün emniyet yapılanması davasında tahliye yok

Haber Merkezi - 2 Ağustos 2017 Çarşamba - 10:49 Denizli’de FETÖ’nün emniyet yapılanması davasında tahliye yok

Denizli’de, FETÖ/PDY'nin emniyet ayağına yönelik 31'i tutuklu 44 sanığın yargılandığı davada tahliye talepleri reddedilip, duruşma ertelendi.

A- A+

Denizli’de, FETÖ/PDY’nin emniyet ayağına yönelik 31’i tutuklu 44 sanığın yargılandığı davanın ikinci duruşması, Denizli 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ne dönüştürülen Denizli Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki salonda dün görüldü. İkinci duruşmaya, Denizli İl Emniyet Müdürlüğü’nde çoğunlukla emniyet müdürü ve komiser rütbesinde görevliyken ihraç edilen tutuklu ve tutuksuz sanıklar, avukatları ve yakınları katıldı.

Tanıkların dinlendiği duruşmada, bazı sanıkların ByLock yazışmaları da okundu. Giriş tarihleriyle hareket dökümlerinin okunduğu duruşmada, tutuklu sanık M.M.’nin 33 kez ByLock’a giriş yaptığı belirtilirken, sanık M.M. ise ByLock kullanmadığını iddia etti. Tutuklu sanık C.D.’ninByLock’ta yazışma yaptığı isimler okunurken, bunlardan 6’sının aynı davada yargılanan sanıklar olduğu görüldü.

Duruşmada tutuklu sanıklar ve avukatları tahliye talebinde bulundu. Savcı ise tahliye taleplerinin reddine, sanıkların tutukluluklarının devamına karar verilmesini istedi. Verilen kısa bir aranın ardından ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, tahliye taleplerini reddedip, tanıkların dinlenmesi için duruşmayı 14 Aralık’a erteledi.

Deniz TOKAT/DENİZLİ, (DHA)