26.10.2020, Pazartesi
14 °C / 27 °C Denizli Hava Durumu

Denizli eski Valisi’ne FETÖ’den 3 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi

Haber Merkezi - 22 Ağustos 2017 Salı - 13:29 Denizli eski Valisi’ne FETÖ’den 3 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi

Denizli’de 3 yıl vali olarak görev yapan, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası FETÖ/PDY bağlantısı nedeniyle bir süre cezaevinde kalan, serbest bırakıldıktan bir süre sonra hakkında yakalama kararı çıkarılan, ancak teslim olmayan Abdülkadir Demir’in de sanıkları arasında bulunduğu FETÖ/PDY Mülkiye Yapılanması Davası yarın başlayacak. Demir hakkında 3 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası isteniyor.

A- A+

Denizli Valisi olarak 30 Ağustos 2011 ile 21 Eylül 2014 tarihleri arasında görev yapan Abdülkadir Demir’in de sanıkları arasında yer aldığı FETÖ/PDY Mülkiye Yapılanması Davası, İstanbul 30. Ağır ceza Mahkemesi’nde görülecek. Demir’in firari olduğu bu davanın 15 sanığı bulunuyor. İddianamede, Demir hakkında 3 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis, ayrıca terör örgütüne üye olmaktan 10 yıla ve Terörizmin Finansmanı Kanunu’na muhalefetten 15 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

MÜLKİYE YAPILANMASINA ERZİNCAN VALİSİ OLARAK YERLEŞTİRİLMİŞ

İddianamede, Abdülkadir Demir’in FETÖ/PDY’nin mülkiye yapılanmasına Erzincan Valisi olarak yerleştirildiği, görev yaptığı dönemlere ilişkin hazırlanan raporda ise kamu kaynaklarını örgüt lehine kullanıp silahlı terör örgütüne finansman sağladığı belirtiliyor.