Verilen DNA örnekleri eşleşti, Yunan adasına vuran ceset Yasin Cinkaya’ya ait çıktı – D20Haber
05.03.2024, Salı
6 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Verilen DNA örnekleri eşleşti, Yunan adasına...

Verilen DNA örnekleri eşleşti, Yunan adasına vuran ceset Yasin Cinkaya’ya ait çıktı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 9 Ocak 2024 Salı - 16:25Güncelleme: 9 Ocak 2024 Salı - 16:36
Verilen DNA örnekleri eşleşti, Yunan adasına vuran ceset Yasin Cinkaya’ya ait çıktı

Yunanistan'ın Samos Adası'nda bulunan erkek cesedinin, yapılan DNA eşleşmesiyle Faber Holding Yönetim Kurulu Üyesi iş insanı Yasin Cinkaya’ya ait olduğu belirlendi.

Alınan bilgiye göre, 13 Aralık’ta balık avlamak üzere Didim’den Ege Denizi’ne açılan ve kendisinden bir daha haber alınamayan iş insanı Yasin Cinkaya ile ilgili yeni bir gelişme oldu.

Ege Denizi’ndeki Samos Adası Kavrikos Mykalis sahiline 17 Aralık’ta bir ceset vurduğu bilgisi Interpol kayıtlarına düşmüş, Faber Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve kayıp iş insanı Yasin Cinkaya’nın kardeşi Yavuz Cinkaya, İzmir’de Adli Tıp Kurumunda eşleştirme için DNA örneği vermişti.

Aileden alınan DNA örnekleriyle, Samos Adası’nda kıyıya vuran erkek cesedinden alınan DNA örneklerinin eşleştiği öğrenildi.

Kayıp iş insanı Cinkaya’nın teknesinden düştüğü, akıntının etkisiyle cansız bedeninin Samos Adası Kavrikos Mykalis sahiline vurduğu anlaşıldı. Yasin Cinkaya’ya ait olduğu ifade edilen cenazenin ailesine teslim edilmesinin ardından Türkiye’ye getirileceği öğrenildi.

DENİZLİ (İHA)