6 asker şehit düştü, biri Denizlili – D20Haber
02.03.2024, Cumartesi
9 °C / 19 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. 6 asker şehit düştü, biri Denizlili

6 asker şehit düştü, biri Denizlili

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 23 Aralık 2023 Cumartesi - 00:08Güncelleme: 23 Aralık 2023 Cumartesi - 00:56
6 asker şehit düştü, biri Denizlili

Irak kuzeyinde bölücü terör örgütü mensuplarının hain saldırısında 3 Mehmetçik şehit düştü. Şehit askerlerden birinin Denizlili olduğu öğrenildi. Şehit sayısı yaralı 3 askerin daha hayatını kaybetmesiyle 6'ya yükseldi.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), ilk açıklamasında, Irak’ın kuzeyinde bölücü terör örgütü tarafından yapılan saldırıda 3 askerin şehit olduğunu, 4 askerin yaralandığını bildirdi.

“Irak’ın kuzeyinde, 22 Aralık 2023 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yapılan saldırı ve akabinde sağlanan temasta 3 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 4 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Bölgede bölücü terör örgütüne yönelik operasyonlar kapsamında temas devam etmektedir. Belirlenen hedeflere ve teröristlerin kaçış istikametlerine ani hava harekâtı düzenlenmiştir. İlk belirlemelere göre 4 terörist etkisiz hâle getirilmiştir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda, hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize de acil şifalar dileriz.”

5 YILDIR GÖREV YAPIYORDU

Hain saldırıda ateşin düştüğü illerden birisi Denizli oldu. Şehit Piyade Uzman Çavuş Mehmet Serinkan’ın Tavas ilçesi Yorga Mahallesi nüfusuna kayıtlı ve evli olduğu öğrenildi. Pamukkale ilçesine bağlı Zeytinköy Mahallesi’nde ikamet eden şehidin eşine acı haber kısa bir süre önce ulaştırıldı. Şehit Serinkan’ın 5 yıldır görev yaptığı bildirildi.

ŞEHİT SAYISI 6’YA YÜKSELDİ

Milli Savunma Bakanlığından hain saldırıyla ilgili yapılan ikinci açıklamada, yaralı 3 askerin müdahalelere rağmen kurtarılamadığı belirtildi. Açıklama şöyle:

“Irak’ın kuzeyinde, 22 Aralık 2023 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yapılan saldırı ve akabinde sağlanan temasta yaralanan 4 kahraman silah arkadaşımızdan 3’ü tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bölgede etkisiz hâle getirilen terörist sayısı 7’ye yükselmiştir. Operasyonlar devam etmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda, hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize de acil şifalar dileriz.”