Silahlı saldırıda ölen Çam’ın cenazesi toprağa verildi – D20Haber
24.07.2024, Çarşamba
25 °C / 39 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Silahlı saldırıda ölen Çam’ın cenazesi toprağa...

Silahlı saldırıda ölen Çam’ın cenazesi toprağa verildi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 22 Eylül 2023 Cuma - 20:00Güncelleme: 22 Eylül 2023 Cuma - 20:01
Silahlı saldırıda ölen Çam’ın cenazesi toprağa verildi

Muğla’nın Bodrum ilçesinde uğradığı silahlı saldırıda haşyatını kaybeden Denizli Barosu eski Başkanı Mehmet Erdal çam’ın cenazesi toprağa verildi. Cenaze törenine katılan türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Erinç Sağkan, dosyanın sonuna kadar etkin şekilde takipçisi olacaklarının sözünü verdi.

Akyarlar Mahallesi’ndeki 59’lular Sitesi’nde yaşamını sürdüren evli ve 3 çocuk babası Avuküt Mehmet Erdal Çam, dün Turgutreis’te müvekkilinin silahlı saldırısı sonucu Eski İcra Müdürü Özcan Çavdar ile birlikte yaşamını yitirmişti.

Denizli Barosu eski başkanlarından Mehmet Erdal Çam için Bodrum Adliyesi önünde bir tören düzenlendi. Törene eşi Sergül Çam, çocukları Derya, Berna ve Coşkun Çam, kardeşi Zeki Çam’ın da bulunduğu yakınları ile Türkiye Barolar Birliği Başkanı Erinç Sağkan, Muğla Baro Başkanı Levent Akgün, Denizli Baro Başkanı Adnan Demirdöğer, Muğla Barosu Bodrum Temsilcisi Onursal Özbek ile bazı siyasiler de katıldı.

Erdal Çam için saygı duruşunda bulunulması ile başlayan törende konuşan Muğla Baro Başkanı Levent Akgün, Av. Mehmet Erdal Çam’ın özgeçmişini okudu.

TBB Başkanı Erinç Sağkan da, Erdal Çam’ın alçakça bir saldırı sonucu yaşamını yitirdiğini dile getirerek, “Öldürülüyoruz, katlediliyoruz. Ancak günün sonunda o kişinin haklarını da yine bizler savunuyoruz. Bunun bizim kaderimiz olmadığını en yüksek sesle hep beraber dile getireceğiz. Kıymetli Erdal Başkanımın yakınlarına söz veriyorum. Dava dosyası en etkin şekilde hem baro başkanlığımız, hem Türkiye Barolar Birliği Başkanlığı, hem Denizli Baromuz hem de bu ülkenin 81 il barosu tarafından son derece etkin şekilde takip edilecektir” dedi.

Av. Erdal Çam’ın Denizli barosunun efsane başkanı olduğunu söyleyen Denizli Baro Başkanı Adnan Demirdöğer ise “Kendisi bir baro sevdalısı ve mesleğine çok bağlı bir ağabeyimizdi” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Çam’ın Türk bayrağı ve avukatlık cübbesine sarılı tabutu Bitez Gülsevim Rüştü Kaynak Camisi’ne getirildi. Çam, kılınan cenaze namazının ardından Akyarlar Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Öte yandan silahlı saldırıda yaşamını yitiren eski İcra Müdürü Özcan Çavdar’ın yarın Denizli’nin Acıpayam ilçesinde toprağa verileceği bildirildi.