23.10.2020, Cuma
14 °C / 27 °C Denizli Hava Durumu

Polisten eş değiştirme operasyonu

Haber Merkezi - 6 Ekim 2020 Salı - 10:52 Polisten eş değiştirme operasyonu

Denizli’nin de aralarında bulunduğu Adana merkezli 16 ilde, kadınlara swinger (eş değiştirme) yöntemiyle fuhuş yaptırdığı öne sürülen bir şebekeye şafak operasyonu düzenlendi. Operasyon da 56 kişi gözaltına alındı.

A- A+

Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Ahlak Büro Amirliği ekipleri, internet üzerinden swinger (eş değiştirmeli) fuhuş yapıldığı bilgisine ulaştı. Bunun üzerine şüpheliler yaklaşık 6 ay boyunca teknik ve fiziki olarak takibe alındı. Yapılan takipte çoğu resmi nikahlı evli, 74 çiftin para karşılığı fuhuş yaptığı belirlendi.

Zanlıların Adana, Denizli, Antalya, Mersin, Hatay, Şanlıurfa, Gaziantep, Konya, Afyonkarahisar, Kahramanmaraş, Adıyaman, Malatya, Kars, Burdur, Şırnak ve Edirne’de bulunduğu, il il gezerek haftanın belirli günleri grup halinde cinsel ilişkiye girdikleri tespit edildi.

PANDEMİDE BİLE DURMADILAR

Yapılan takip sırasında zanlıların yeni tip coronavirüs nedeniyle hayat durma noktasına gelirken bile fuhuş yapmayı sürdürdükleri tespit edildi. Bugün şafak vakti Adana merkezli 16 ilde operasyon için düğmeye basan ekipler, 80 adrese 500 polisle eş zamanlı baskın yaptı.

Yapılan baskınlarda şu ana kadar 56 zanlı gözaltına alınırken diğer zanlıların yakalanması için çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

Ayrıca bu zanlıların 44 kadını ise mağdur ettiği öğrenildi. Polisin evlerde yaptığı aramada ise çok sayıda fantezi ürünü, uyuşturucu hap, kenevir, esrar, tabanca ve silah ele geçirildi.

Gözaltına alınan zanlıların sorgusu sürerken, operasyonun devam ettiği belirtildi.

ADANA (İHA)