MİT ve Emniyetten Denizli ile birlikte 18 ilde PKK operasyonu – D20Haber
19.06.2024, Çarşamba
24 °C / 41 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. MİT ve Emniyetten Denizli ile birlikte...

MİT ve Emniyetten Denizli ile birlikte 18 ilde PKK operasyonu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 3 Ekim 2023 Salı - 07:46Güncelleme: 3 Ekim 2023 Salı - 07:46
MİT ve Emniyetten Denizli ile birlikte 18 ilde PKK operasyonu

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve emniyet birimleri, Denizli ile birlikte 18 ilde bölücü terör örgütü PKK’ya yönelik eş zamanlı "Uyuyan Hücre" operasyonu düzenledi. Operasyonda şu ana kadar 90'a yakın şüpheli gözaltına alındı.

MİT’in bölücü terör örgütünün istihbarat yapılanmasının Türkiye ayağının tespiti için yaklaşık 10 aydır Kuzey Irak, Suriye ve Türkiye içerisinde çalışma içerisinde olduğu öğrenildi. Saha ajanlarının örgütün istihbarat yapılarına sızması neticesinde örgüte çalıştığı tespit edilen şüpheliler yakın takibe alındı ve eş zamanlı operasyon başlatılması amacıyla Emniyet birimleri ile koordinasyon sağlandı. Tüm hazırlıkların tamamlanmasının ardından operasyon için hareket geçildi.

Haberin DevamıReklam
Şanlıurfa merkezli, İstanbul, Antalya, Adana, Bursa, Diyarbakır, Gaziantep, Mardin, Mersin, Denizli, Konya, Kayseri, Batman, Isparta, Balıkesir, Şırnak, Kocaeli ve Amasya’da eş zamanlı olarak başlatılan “Uyuyan Hücre” operasyonu kapsamında şu ana kadar 90’a yakın kişinin gözaltına alındığı bilgisine ulaşıldı. Operasyonun taktik düzeyden ziyade, Suriye’deki örgütün istihbarat yapılanmasının, Türkiye’de uyuyan hücre şeklinde faaliyet yürüten ağının yaklaşan yerel seçimler öncesinde çökertilmesi hedefleniyor.

ANKARA (İHA)