17.04.2021, Cumartesi
17 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Milletvekili Teoman Sancar’ın kaset olayında gözaltı...

Milletvekili Teoman Sancar’ın kaset olayında gözaltı sayısı 6 oldu

Haber Merkezi - 2 Mart 2021 Salı - 12:21 Milletvekili Teoman Sancar’ın kaset olayında gözaltı sayısı 6 oldu

CHP’den istifa eden Denizli Milletvekili Teoman Sancar’ın kaset olayında yürütülen soruşturma kapsamında operasyon düzenlendi. Sancar’ın şikayetiyle bir emniyet görevlisi, bir belediye çalışanı ile birlikte 6 kişi gözaltına alındı.

A- A+

Denizli’de bir evde kayda alındığı tespit edilen 4 dakikalık uygunsuz görüntülerin ilk önce Teoman Sancar’a gönderilerek karşılığında 1 milyon dolar istendiği, ancak Sancar para vermeyi reddedince görüntülerin CHP Genel Merkezine ulaştırıldığı öne sürüldü. Sancar’ın yaklaşık 3 ay önce bir arkadaşıyla birlikte söz konusu adrese gittiği, burada oğlunun arkadaşıyla olan uygunsuz görüntülerinin iki kişi tarafından kaydedildiği ileri sürüldü.

• Sancar’a şantaj yaptıkları iddiasıyla yakalanan 6 zanlıdan 3’ü tutuklandı

Vekil Sancar’ın Cumhuriyet Savcılığına giderek şikayetçi olmasının ardından KOM Şube Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği operasyonda şantaj suçuna karıştıkları iddia edilen belediye çalışanı Fatih S. ile ona yardım eden Sevgi K. ve bir emniyet mensubu ile birlikte 6 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Milletvekili Teoman Sancar konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “İstanbul – Ataşehir, Bodrum ve Kuşadası’nda imar değişiklikleriyle vurgun yapmak isteyenlere engel olduğum için bana baskı oluşturuldu. Gerekli yerlere şikayetimi yaptım. Her türlü iftiraya cevap vereceğim. Bir linç girişimiyle karşı karşıyayım ve bel altından vurup hedef gösteriyorlar, iftira atıyorlar. Bu ahlaksızca bir şey. Her türlü iftiraya ayrı ayrı cevap vereceğim. Komplo var, bu komployu bozacak olan da benim” demişti.

DENİZLİ (İHA)