Kripto dolandırıcılığında gözaltına alınan Aşkım Kapışmak serbest kaldı – D20Haber
25.06.2024, Salı
23 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Kripto dolandırıcılığında gözaltına alınan Aşkım Kapışmak...

Kripto dolandırıcılığında gözaltına alınan Aşkım Kapışmak serbest kaldı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 3 Haziran 2024 Pazartesi - 23:08Güncelleme: 3 Haziran 2024 Pazartesi - 23:08
Kripto dolandırıcılığında gözaltına alınan Aşkım Kapışmak serbest kaldı

Ankara merkezli olarak Denizli ile birlikte 21 ilde düzenlenen kripto dolandırıcılığı operasyonunda gözaltına alınan yazar Aşkım Kapışmak, serbest bırakıldı. Kapışmak, kendisine yöneltilen suçlamaları reddetti.

Davranış bilimleri uzmanı ve yazar Aşkım Kapışmak, “sıfır risk ile yüksek kazanç” vaadiyle nitelikli dolandırıcılık suçunu işleyen şahıslara yönelik düzenlenen “Sibergöz-42” operasyonları çerçevesinde gözaltına alınmıştı.

Sosyal medya hesabından adli kontrolle serbest bırakıldığını duyuran Kapışmak, şu açıklamayı yaptı: kaydetti:

“Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen Siber Göz-42 operasyonu kapsamında hakkımda yapılan gözaltı işlemi sonrasında bugün adli kontrolle serbest bırakılmış bulunmaktayım.

Daha önce 31.05.2024 tarihinde yapmış olduğum kamuoyu duyurusunda da belirttiğim üzere; hayatım boyunca hiçbir suç ve organizasyonu içerisinde yer almadığım gibi tüm hayatımı yazdığım kitaplar ve motivasyon konuşmalarından kazanmaktayım.

Haberin DevamıReklam
Söz konusu gözaltı işleminin sebebi de medyada yer aldığı ve kamuoyunun da böylece malumu olduğu üzere; yıllar önce sadece tek bir kez motivasyon konuşmacısı olarak katıldığım sayısız şirketten bir tanesinin, bilmemin mümkün olmadığı, faaliyetlerinden ibarettir.

Türk adaletine olan sonsuz inancımla, tekrardan ilgi ve desteğiniz için teşekkür eder, en kısa zamanda görüşmek dileğiyle selamlarımı iletirim.”