20.09.2021, Pazartesi
20 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Kız kaçırma girişiminin 2 şüphelisi yakalandı

Kız kaçırma girişiminin 2 şüphelisi yakalandı

Haber Merkezi - 24 Mayıs 2017 Çarşamba - 20:22 Kız kaçırma girişiminin 2 şüphelisi yakalandı

Pamukkale’nin Çamlaraltı Mahallesi’nde 2 genç kızı kaçırmak isteyen şüpheliler, polisin yoğun çalışması, 100 kamera kaydı ve 200 aracın tek tek tek incelenmesiyle Burdur’da yakalanarak, gözaltına alındı.

A- A+

Çamlaraltı Mahallesi’nde, Pamukkale Üniversitesi’ne yakın bir bölgede kısa aralıklarla 2 genç kızı kaçırmak isteyen, kızların yardım istemeleri üzerine otomobille bölgeden hızla kaçan şüpheliler, polisten kurtulamadı.

Şikayet üzerine olayı aydınlatmak için yoğun bir çalışma başlatan İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Ahlak Bürosu ekipleri, olayın meydana geldiği bölgedeki 40 dolayındaki işyerinden alınan 100 kamera kaydını kare kare inceledi. Ayrıca o gece trafik işlemi yapılan 200 araçla ilgili kayıtlara da bakıldı.

Haberin DevamıReklam

Kent giriş çıkışlarındaki PTS kamera kayıtlarının da incelenmesinden sonra şüpheli görülen 07 CFT 38 plakalı aracın peşine düşüldü. Araç sahibinin oğlu O.K.’nin sosyal medya hesabı incelenerek, 3 kişinin bir arada bulunduğu fotoğraf saldırıya uğrayan genç kızlara gösterildi.

Yapılan teşhisin ardından O.K., Burdur’un Yeşilova ilçesinde, yanında bulunan diğer şüphelinin de C.K. olduğu belirlendi ve bu kişi de Burdur’da çalıştığı yerde yakalandı. Gözaltına alınan ve Denizli’ye getirilen şüphelilerin sorgulamasına başlandı.