17.04.2021, Cumartesi
17 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Karahan: Valiyim yardım edin diyenlere inanmayın!

Karahan: Valiyim yardım edin diyenlere inanmayın!

Haber Merkezi - 23 Ekim 2018 Salı - 16:50 Karahan: Valiyim yardım edin diyenlere inanmayın!

Vali Hasan Karahan, “Denizli Valisiyim” diyerek arayanların yardım taleplerinin geri çevrilmesini, bu kişilerin emniyet ve jandarmaya bildirilmesini istedi.

A- A+

Daha önce bu konuda açıklamalarda bulunan Vali Hasan Karahan, isminin kullanılarak yardım talebinde bulunulmasıyla ilgili kamuoyuna bir açıklama daha yaptı. “Son zamanlarda art niyetli kişiler tarafından Denizli Valisi, Vali Yardımcıları, Özel Kalem Müdürünün adları kullanılarak iş adamlarımız ve hayırsever vatandaşlarımızın ev, iş veya cep telefonlarından arandıkları, sağlık, okul gezileri ve buna benzer bahanelerle valiliğimiz adına bağış veya yardım kampanyası adı altında para talebinde bulunarak dolandırıcılık teşebbüslerinin artarak devam ettiği tespit edilmiştir” diyen Karahan, şunları kaydetti:

“Denizli Valiliği’nin veya herhangi bir kamu kurumumuzun vatandaşlarımız, işadamlarımız ve esnafımızdan; telefon veya diğer iletişim yollarıyla herhangi bir amaçla yardım toplama gibi bir talebi veya yöntemi bulunmamaktadır.

Valiliğimizin ve herhangi bir kamu kurumunun veya kamu yöneticisinin adını kullanarak telefon vb. yöntemle yardım toplamaya çalışan dolandırıcılara hiçbir şekilde itibar edilmemesini, tedbir amaçlı olarak da böyle bir durumla karşılaşan vatandaşlarımızın öncelikle Valiliğimiz Özel Kalem Müdürlüğü ile görüşerek durumu bildirmelerini (0258-265-18-82), 112 numaralı telefonu arayarak da Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığına ihbarda bulunulması önemle rica olunur.”